کد خبر: 4289 جمعه ۲۲ دي ۱۳۹۶- ساعت ۱۶:۴۸

بی تفاوتی، راحت طلبی و تجمل گرایی نماد بی تقوایی است/مشکلات داخلی پنجره نفوذ دشمنان

حرف رسا، حجت الاسلام زارع امام جمعه شهرستان بوانات در خطبه های نماز به حضور بیدار مردم در خاموش کردن فتنه های اخیر اشاره کرد و اظهار داشت:  مسئولان باید این را بدانند و آویزه گوششان کنند که اگر مردم از نظام دفاع می کنند، برای نظام همه هستیشان می دهند، اینرا نباید مسئولان ما مصادره به مطلوب کنند و خیال کنند مردم دارند از همۀ عملکرد آنها دفاع می کنند، نه! تکلیف مردم دفاع از انقلاب و نظام و به تبع آن از مسئولان است اما حقی دارند و آن حق به گردن مسئولان است که به معیشت و اقتصاد مردم، به فرهنگ و دین مردم رسیدگی کنند و این مهم اتفاق نمی افتد مگر اینکه مسئولان بتوانند مانند عموم مردم زندگی کنند، دست از خوی اشرافی گری بردارند، در منازل چند میلیاردی زندگی نکنند، با ماشین چند میلیاردی و...

وی افزود: مردم در جریانِ همه فتنه ها از جمله فتنه اخیر خیلی دقیق و بموقع وارد عمل شدند و خیلی خوب توانستند فتنه را مثل همه فتنه های قبل با درایت و بصیرت خاموش کنند. مقام معظم رهبری بعنوان زبان گویای مردم و کسی که بالاترین درک را از حضور مردم دارند از ملت ايران قدردانى كردند و فرمودند: نه يك بار بلكه هزاران بار از اين ملت تشكر مى‏كنم؛ ملت ايران حقيقتاً ملتى رشيد، بابصيرت، وفادار، باهمت، زمان‏شناس و لحظه‏ شناس است و مى‏ داند كه لحظه‏ ى حركت، چه زمانى است».

امام جمعه بوانات در ادامه خطاب به مسولان بیان داشت: حال مسئولان در مقابل چنين مردم نستوه، صبور و بصير چه بايد بکنند؟ چند نکته بیان می کنم. اولاً: تلاش وافر برای افزايش اميد و اعتماد مردم و ريشه‏ كنى يأس و نااميدى و تقويت غرور و عزت ملى. دوما: از دلبستگى به دشمنان و توهم حل مشكلات از طريق دشمن دست بردارند و با تكيه به ظرفيت‏هاى داخلى با عزمى جهادى و انقلابى وارد ميدان خدمت به مردم شوند.

خطیب جمعه بوانات ادامه داد: سوما: در حوزه اقتصاد مقاومتی بجای شعار، جلسه، سمینار و کنفرانس که نتیجه آن تا بحال هیچ بوده و اگر به همین روال پیش برود باز هیچ است، وارد عمل شوند و اقدامات میدانی و عملی انجام دهند. (البته جا دارد از فرماندار محترم شهرستان تشکر کم که در این زمینه از روز اول تا بحال اینطور عمل کردند) رابعا: امروز یک فاجعه ای که در حوزه اجتماعی در کشور رخ داده این است که اشرافی گری و تجمل پرستی به یک ارزش تبدیل شده، راه فائق آمدن بر بسیاری از گرفتاری ها این است که اشرافى‏گرى به يك ضد ارزش منفور ملى تبدیل شود.

حجت الاسلام زارع افزود: با تبعیت از منویات حضرت امام راحل(ره) مدیران کشور را از طبقه متوسط و پائین انتخاب کنیم. تمامی این نکات یک امرِ ضروریِ غیرِ قابلِ انکار لازم دارد و آن، افزايش روحيه اتحاد ملى و انسجام اسلامى و اقتدار نظام اسلامى است، كه ‏بى‏ترديد تنها راه غلبه بر توطئه‏هاى دشمنان همين اتحاد و همدلى و افزايش اقتدار نظام است.

امام جمعه بوانات در جای دیگری از سخنان خود به بیداری ملت و مسولان در قبال فتنه دشمن بعنوان یک بیداری اشاره کرد و گفت: باید همه از خواب غفلت بیدار شویم و یقین کنیم که فتنه در بیخ گوش ما لانه کرده، فتنه در دورتادور کشور اسلامی ما تار تنیده، تحلیل جامع و کامل مقام معظم رهبری در تبیین فتنه که آنرا به مثلث شوم «آمریکا، سعودی و منافقین» تبیین کردند باید مورد توجه قرار گیرد، نباید مسئولان ما اذهان مردم را به امور فرعی منحرف کنند، امروز دغدغه اکثریت قریب به  اتفاق مردم ما بسته شدن فلان شبکه اجتماعی و سرعت کم و زیاد اینترنت و امثال این امور نیست، امروز دغدغه ملت اشتغال، نجات از اجحافات بانکها، و امور معیشتی و اقتصادی است. مردم ما مردمی متدین و انقلابی هستند، اگر ما بیائیم بی بندبارهای جامعه را، آمار طلاق و اعتیاد را، بسیاری از نابسامانیها و ناهنجاری ها را بررسی کنیم یکی از عوامل اصلی آن امور معیشتی و عدم اشتغال است، لذا تنها گزینه روبروی قوای محترم خصوصا قوه مقننه و مجریه توجه به این اصول مهم است.

خطیب جمعه بوانات در ادامه خطبه های نماز تصریح کرد: بى‏تفاوتى سياسى، خودباختگى، راحت‏طلبى، رفاه‏طلبى، تجمل‏گرايى، سياست‏ زدگى، قدرت‏طلبى، خوش‏بينى و خوش‏خيالى در برابر دشمنان، عدم مراقبت روزنه ‏هاى نفوذ، بى‏مسؤوليتى و بى‏تعهدى، دست كم گرفتن دشمن، انفعال و ارتجاع، بى‏ بصيرتى، كشمكشهاى سياسى، فرار از قانون و دنياطلبى، اینها مصادیق بی تقوائی است که اگر بخواهیم در جرگه متقین باشیم باید این امور را از زندگیمان برطرف کنیم

کلیه حقوق این سایت متعلق به سایت پایگاه خبری تحلیلی شهرستان بوانات می باشد