کد خبر: 4502 چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۶- ساعت ۲۲:۳۱

افتتاح یک طرح آبیاری بارانی کلاسیک ثابت در دهه فجر بوانات + تصویر

به گزارش حرف رسا، بمناسبت دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی و به همت جهاد کشاورزی شهرستان بوانات در راستای استفاده بهینه از منابع آبی، طرح آبیاری بارانی کلاسیک ثابت به مساحت 5/32 هکتار در در روستای جشنیان بوانات و با حضور دستگاههای اجرایی و مسئولین ادارات افتتاح گردید.

علی محمدی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بوانات در مراسم افتتاح این طرح ضمن گرامیداشت دهه مبارک فجر گفت: با توجه به خشکسالی های چندین ساله در شهرستان و کاهش منابع موجود آب، اجرای آبیاری نوین از ضروریت ها می باشد که در این راستا هم دولت و هم جهاد کشاورزی حمایت های بسیار خوبی از این طرح ها دارد.

وی در ادامه اظهار داشت: با توجه به اینکه اجرای آبیاری نوین از الویت های اجرایی وزارت جهاد کشاورزی و سازمان جهاد کشاورزی استان فارس می باشد در همین راستا حمایت های خوبی در این زمینه صورت گرفته است که در هر هکتار 65 میلیون ریال جهت آبیاری بارانی و100 میلیون ریال جهت اجرای آبیاری قطره ای ازجمله حمایتهای دولت در این راستا می باشد .

 محمدی افزود: طرح آبیاری بارانی کلاسیک آقای معصومی د ر مساحت 5/32 هکتار که میزان 1625میلیون ریال کمک بلاعوض دولتی و340 میلیون ریال آورده متقاضی تامین و راه اندازی شده و این طرح به نمایندگی از کلیه طرح های آبیاری تحت فشار در شهرستان بوانات در چهلمین بهار انقلاب اسلامی افتتاح شد.

کلیه حقوق این سایت متعلق به سایت پایگاه خبری تحلیلی شهرستان بوانات می باشد