,July 2017 22

جزیره ای شدن شهرستان بوانات ادامه دار است/این بار بانک تجارت

۹ دي ۱۳۹۵ - ۲۱:۲۹:۴۵
بعد از باجه شدن بانک انصار و بانک تجارت طی این چند ماهه این بار نوبت جمع شدن خودپرداز بانک تجارت رسید.
جزیره ای شدن شهرستان بوانات ادامه دار است/این بار بانک تجارت

به گزارش حرف رسا، تعدیل در بانکها و تبدیل شدن شعبه های کم درامد برنامه ایست که در سطح کلان کشور سبب شده تا شهرستانهای کوچکتر نیز اول از همه شامل چنین طرح هایی شده و سبب شده که مردم شهرستانهای کوچک از برخی خدمات منع شوند.

چندی پیش بانک انصار شهرستان بوانات را به قول شنیده ها بدلیل زیان ده بودن به باجه تبدیل شد و از این پس بصورت باجه ای زیر نظر شعبه شهرستان خرمبید فعالیت می کند و سبب نگرانی مردم شهرستان شد.

اندکی بعد نوبت به بانک تجارت رسید که این هم بنا به قولی به جهت زیان ده بودن تبدیل به باجه شد و زیر نظر شعبه شهرستان خرمبید فعالیت می کند و طی چند روز گذشته نیز باجه خودپرداز بانک تجارت را باز کرده و می خواهند انتقال دهند که این مهم نیز از طرف مردم طرد شده و موجبات نگرانی مردم را بوجود آورده است و شنیده ها حاکی از این است که بدلیل کمی تراکنش و کمی درآمد این خودپرداز جمع شده است.

این دو مورد از کوچک شدن شهرستان بوانات از تازه ها بود و اگر کمی دورتر را هم بنگریم خواهیم دید که طی سالیان قبل نیز قسمت های زیادی از این شهرستان پهناور و داررای پیشینه تاریخی چند هزار ساله به شهرستانهای مجاور و حتی استان یزد پیوسته است.

دو سه سال است که استان یزد نیز از قسمت شمالی شهرستان بوانات با تغییر دادن مرز و جاده چغندری که در قدیم مرز استان و شهرستان با استان یزد بود را تغییر داده اند و وارد خاک شهرستان بوانات شده اند و در منطقه برده شیراز تا نزدیکی قنات و قلعه برده شیراز رسیده اند تا شاید روزی این اثر ماندگار تاریخی را نیز به استان یزد ملحق کنند.

اینها نشان از این دارد که برنامه جزیره ای شدن شهرستان بونات ادامه دارد و در حالیست که شهرستانهای اطراف و کشور ما بدنبال پیشرفت در زمینه های مختلف هستند اما بوانات هر روز کوچکتر و کوچکتر می شود.

مردم شهرستان طی این چند روز مراجعات بسیاری به خبرنگار ما داشته و از مسئولین می خواهند که نگذارند بیش از این مردم زیان ببینند.

مسئولین محترم لطفا پیگیری شود.

همراه
۱۳۹۵/۱۰/۹ ۲۱:۵۰
ممنون رسا جان.اما خود ما مردم هم کم مقصر نیستیم.با ساکت بودنمون و رفتنامون.با نجابت و بی خیال بودنمون و ...
توحید
۱۳۹۵/۱۰/۹ ۲۲:۰۵
سلام با تشکر از زحمات ودلسوزی مدیر محترم سایت برادر جان همانطور که حضرتعالی وبرخی از دیگر دلسوزان شهرستان نیز میدانند مبلغ ششصد میلیون تومان پول بی گناه أین مردم که در شرکت توسعه و عمران پرداخت کردند تا سرمایه گذاری کنند بعد از گذشت سه سال تمام در یک صندوق خصوصی(صندوق تعاون خصوصی کشاورزی) در دهبید سپرده گذاری شده.!!! چرا.؟؟؟ چرا باید بانکهای بوانات یکی پس از دیگری تبدیل به باجه یا تعطیل شوند؟ چرا این پول را در بانکهای بوانات سپرده نکردند لااقل.؟؟
ناشناس
۱۳۹۵/۱۰/۹ ۲۲:۲۲
کی باید شهرستان رو به سمت رونق اقتصادی رشد بده. مردم چکار کنن.
ناشناس
۱۳۹۵/۱۰/۹ ۲۲:۲۸
بی چاره ما مردم بوانات همراه جان که فرمودید خود ما هم مقصریم، درست است اما مگر فراموش کردید مدتی قبل بانک انصار را هم بردند، مگر چندبار از طریق تریبون نماز جمعه بنده خدا امام جماعت داد نزد، مگر تمام و کامل نفرمودند مسئولین چه کردند، به ریشمان خندیدند و کار خودشان را کردند
شناسا
۱۳۹۵/۱۰/۱۰ ۱۲:۱۶
چشم مسئولانمون روشن......بعضی مسئولین بهتره به جای جلسات و ... به مسائلی که نه تنها دردی از مردم دوا نمیکنه بلکه اوضاع را متشنج تر می کنه بهتره به مسائل کلان شهرستان که این مورد بانک ،کوچکترین آن هست بپردازند!!! البته اگر صلاح میدونند
باغبان
۱۳۹۵/۱۰/۱۱ ۸:۰۸
اینم یکی دیگه از بی حالی مدیران محترم و مدیریت شهرستانه
ناشناس
۱۳۹۵/۱۰/۱۱ ۹:۰۹
این از عرضه مردم و رییس قبلی بانک تجارت است در اصل همه بانکهای بوانات تعطیل است فقط پول وسود میگیرند ولی خدمات دهی ندارند و وام وتسهیلات ول وله... شاید هم خرمبید زودتر ازما شهرستان شده که بانکها را زیر نظر خود مدیریت میکند شاید یا درختان وفضای سبز دهبید را به رخ ما میکشن شاید بوانات را نابود کردند هم خودمان هم شهرستانهای همجوار ولی مردم ومسولین نباید کوتاه بیان. باجه باجه دارند بازیمون میدن دقت کنیم
ناشناس
۱۳۹۵/۱۰/۱۱ ۲۲:۰۶
سلام البته ببخشیدا نمیشه ی جندتا گونی گردو و سوغاتی ها هست .... ببرند تا این اتفاقها نیفته
هکتور
۱۳۹۵/۱۰/۱۲ ۱۴:۰۸
وقتی موسسه ای اقتصادی مثل یک بانک زیان ده شود چاره ای جز این نیست که تنزل داده شود و در صورت ادامه جمع شود. قانون اقتصاد است و ربطی به بوانات و خرمبید و ... و... هم ندارد. بهتر است کمی واقع بین باشیم.
naser
۱۳۹۵/۱۰/۱۲ ۲۲:۳۱
زیان ده بودن مربوط به دنیای اقتصادی لیبرالیسمه عزیز دل برادر در اقتصاد اسلامی خدمت رسانی به مردم هست وقتی شعبه ای ده برابر حد انتظار سود میدهد اقتصاد اسلامی میگوید در مقابل اگر شعبه ای زیان ده بود برای خدمت به مردم آن ناحیه به دلیل ضعف مردم باید انجام بشه البته اقتصاد مملکت ما صد در صد لیبرالی و غیر اسلامیست خصوصا بانکها دلیلش هم مخالفت تقریبا همه ی مرجعهای تقلید با سیستم بانکی هست
ناشناس
۱۳۹۵/۱۰/۱۳ ۹:۰۴
گفتن مشکلات دردی را دوا نمیکنه کدام جلسه شهرستان در خصوص رفع اینگونه مشکلات گرفته شده واز کارشناسان استانی دعوت شده جلسات ما مصوبه وضمانت اجرایی ندارد فقط حرف خوب میزنیم اگر کسی هم انتقاد کنه که دیگه واویلا حالا بیا ودرستش کن همین لجبازی ها و عدم پذیرش انتقادات سازنده باعث تخریب و در نتیجه عقب افتادگی شهرستان بوانات شده ولی بخدا بادست خودمان بوانات را نابود کردیم ورفت جواب نسل اینده وگناه ان بر عهده کیست باید پاسخگو باشیم نکنیم این کارها را لج بازی وباند بازی وحاشیه سازی وتخریب تا کی....
مهدی
۱۳۹۵/۱۰/۱۳ ۲۰:۳۸
رسا جان به نکته بسیار خوبی اشاره کردید. ممنون. واقعا استان یزد داره قسمت اعظمی از شهرستان رو می گیره یعنی گرفته و صاحب شده مونده قلعه برده شیراز .
محمد
۱۳۹۵/۱۰/۱۴ ۱۹:۰۲
خاک عالم بر سر
نظر شما


آخرین ها