,April 2018 26

همسرم بدان كه جهاد تو رعايت حفظ حجاب و بپادارى نماز مى‌باشد/یادی از افلاکیان خاک شهید سیروس مقتدر

۱۶ شهريور ۱۳۹۴ - ۰:۰۰:۰۳
فرازی از وصیتنامه شهید سیروس مقتدر: بدانيد كه بهشت در زير رهنماى پدر و مادر مى‌باشد و من اميدوارم كه با پدر و مادر پيرمان رفتار خوبى داشته باشيد.
همسرم بدان كه جهاد تو رعايت حفظ حجاب و بپادارى نماز مى‌باشد/یادی از افلاکیان خاک شهید سیروس مقتدر

حرف رسا :

 

 شهید سیروس مقتدر از شهدای دوران دفاع مقدس، اهل و ساکن شهرکره ای مرکز بخش سرچهان شهرستان بوانات و عشایرزاده چهارراهی بوده است

نام: سیروس

نام خانوادگی: مقتدر

نام پدر: حیدرقلی

تاریخ تولد: ۱۳۴۳/۵/۱

تاریخ شهادت:۱۳۶۴/۶/۱۸

سن: ۲۲ سال و یک ماه و ۱۷ روز

شماره شناسنامه: ۱۱۶

محل صدور: بوانات

کدشناسایی: ۱۷۱۶۱۷۹

کدبایگانی: ۶۴۱۴۷۱۸

دارای یک همسر

محل زندگی: خانواده این بزرگوار از عشایر غیور طایفه چهارراهی بودند که محل زندگی ایشان در شهر کره ای و روستای کیمالو و منطقه قشلاقی چاه بنه کلانتری در شهرستان نی ریز بوده است.

محل شهادت: اشنویه

وصیت نامه شهید

_ بدانيد كه بهشت در زير رهنماى پدر و مادر مى‌باشد و من اميدوارم كه با پدر و مادر پيرمان رفتار خوبى داشته باشيد و هميشه اوقات با تقوى و پرهيزكارى زندگى كنيد و دست خود را از دامن اهل بيت رسول‌الله (ص) كوتاه نكنيد كه كشتى نجات همين خاندان مى‌باشند و اميدوارم كه خواهران عزيزم هميشه اوقات سربلند زندگى كنيد و همچون حضرت زينب (س) پيام آور خون شهيدان و پاسدار عفت و حرمت زنان باشيد و اميدوارم كه هميشه با حجاب باشيد.

و اما چند سخن با همسر عزيز و مهربانم، اميدوارم از اينكه نتوانستم در اين مدت همسر خوبى براى تو باشم مرا ببخشيد اگر سختى و سخنى ازمن ديده باشيد كه مايه رنجش روح شما شده است مرا ببخشيد و اميدوارم كه خود را همانند ساير ايرانى های قهرمان، همانند حنظله پيامبر و حنظله‌هاى زمان مهيا ساخته باشيد و در دورى من خود را همانند همسران شهيدان بدانى و بدان كه جهاد تو رعايت حفظ حجاب و به پادارى نماز مى‌باشد بدان كه هر چه را انجام مى‌دهى و عمل مى‌كنى بايد منتظر نتيجه و عكس‌العمل آن باشى و براى آن پاسخ مناسبى پيدا نمايى و بدان كه حساب و كتاب و قيامت پل صراط ميزان بهشت و دوزخ و دوزخ جايگاهى خطرناك و سختى است مگر براى متقين ميدانم كه زياد آرزو داشتى باهم و با خوشى و راحتى زندگى نماييم.

اما چه حيف ولى اين را بدان كه من و تو تنها كسانى نيستيم كه از هم جدا شديم بدان هزاران جوان هم‌اكنون مثل من شهيد شدند. و از يار خود جدا شدن و تو مى‌توانى هر وقت ازدواج نمايى و تا موقعى در منزل من باشيد سرپرست پدرم باشيد.

به اميد پيروزى رزمندگان اسلام در جبهه‌هاى حق عليه باطل و نابودى كفار جهانى بخصوص صدام و رژيم غاصب اسراييل و طول عمر براى امام امت توفيق سلامتى براى ياران امام امت و ظهور هر چه زودتر حضرت صاحب‌الزمان (عج).

در ضمن قبر مرا در كنار حرم حضرت امامزاده احمد على در پیچکان در همان زادگاهم خاك كنيد زيرا عشق و علاقه زيادى نسبت به آن بزرگوار داشتم دركنار ساير شهداى محل دفنم كنيد و از پدر و مادرم مى‌خواهم كه براى من گريه نكنند هر وقت خواستيد براى من گريه كنيد براى على اكبر امام حسين (عليه‌السلام) گريه كنيد اگر من موفق به شهادت شدم و از اين جام گوارا از دست حضرت مهدى (عج) سيرآب گرديدم.

اين چند قطعه شعر را روى قبر من بنويسيد. خوشا آنانكه از پيمانه حق شراب عشق نوشيدند و رفتند/ خوشا آنان كه با شوق فراوان حرير دوست بوسيدند و رفتند/ خوشا آنانكه پا در وادى حق نهادند و نلغزيدند و رفتند/ خوشا آنانكه در راه عدالت به خون خويش غلطيتند و رفتند/ خوشا آنانكه بر اين عرصه خاك چه خورشيدى درخشيند و رفتند/ خوشا آنانكه با عزت در اين راه بساط خويش برچيدند و رفتند.

و اين را بدانيد كه خدمت كردن در خطه خونين و مظلوم كردستان بالاترين خدمت در راه خدا مى‌باشد كسانى كه مي‌خواهند گناهان خود را بشويند و دنبال آبى مى‌گردند بايد بيايند در جبهه‌ها شركت كنند بخصوص در جبهه‌هاى كردستان مظلوم،  بدانيد كه اين آب دريا همه چيز را پاك مى‌كند هر چه تو گناهكارتر باشيد ولى اين همه پليديها را مى‌برد و به جايش صفاى عشق و ايمان مى‌بخشد.

به اميد باز شدن راه كربلا و آزادى ايران در بند عراق و آزادى قدس عزيز به همت رزمندگان اسلام شما را به خداى بزرگ مى‌سپارم و براى تمامى شما از قومان و دوستان و خانواده محترم خودم تا ديگر عزيزان آرزوى پيروزى و توفيق عبادت در راه خدا و خدمت به خلق خدا دارم.

متن اين وصيت نامه را من در ماه مبارك رمضان ۱۳۶۴ نوشتم چون در اوايل اين ماه مبارك در شهرستان سقز در محور عملياتى كوههاى سياگل و پاكسازى دره اسماعيل از ناحيه بازوى چپ تير خوردم و بازويم شكست.

به اميد نائل شدن به شهادت. والسلام عليكم و رحمة‌اله و بركاته.

۱۴/۳/۶۴ تيپ ويژه قدس ۰۵ گردان كميل گروهان الرعد .

                                       با ذکر صلوات بر محمد(ص) و آل محمد(ص) روح شهدا بویژه شهدای شهرستان بوانات و بخش سرچهان و شهید بزرگوار سیروس مقتدر را شاد نمایید.

نقل از خبرگزاری سرجهان بوانات

انتهای پیام/224224

نظر شما


آخرین ها