,March 2018 18

آرامش در رامهرمز حکمفرما شد/لزوم جمع آوری سلاح های گرم

۲۱ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۷:۳۴:۵۱
نماینده مردم رامهرمز و رامشیر در مجلس شورای اسلامی گفت: هم اکنون آرامش در شهر رامهرمز حکمفرما شده ولی هیچ تضمینی نیست که درگیری ها مجددا آغاز نشود.
آرامش در رامهرمز حکمفرما شد/لزوم جمع آوری سلاح های گرم

به گزارش حرف رسا، اقبال محمدیان در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به درگیری های طایفه ای روز گذشته در شهرستان رامهرمز اظهار کرد: متاسفانه نزاع ایجاد شده در رامهرمز ادامه همان درگیری های روستای پتک باغملک بود که به شهرستان رامهرمز هم کشیده شد در حالیکه این درگیری باید خیلی پیش از اینها حل و فصل می شد.

وی افزود: آنچه ما مطلع شده ایم این است که در این درگیری ها یک نفر کشته و ۶ نفر دیگر مجروح شده اند ولی در کل این نزاع تاثیر فراوانی روی شهروندان گذاشته است و به نوعی کل شهر را دچار چالش کرد به همین دلیل انتظار می رود این موارد به صورت جدی در دستور کار دستگاه های امنیی قرار گیرد.

محمدیان تصریح کرد: ما برای خاتمه درگیری های روز اخیر حتی درخواست نیروی یگاه ویژه کمکی از استان کردیم که خوشبختانه با مساعدت استاندار فورا نیروی کمکی به شهرستان اعزام شد تا نزاع و هرج و مرج به خط پایان خود برسد.

نماینده رامهرمز در مجلس با اشاره به اینکه باید به گونه ای عمل کنیم که بتوانیم در اسرع وقت اختلافات قبیله ای در شهرهای مختلف را حل و فصل کنیم، بیان کرد: اختلافات قبیله ای باید به سرعت حل و فصل شود در غیر اینصورت طولانی شدن آن هم روند مرتفع کردن مشکل و رسیدن به سازش را کاهش می دهد و هم اینکه ممکن است دایره آن وسیع تر شود به همین دلیل انتظار داریم دولت و دستگاه های امنیتی به سرعت وارد ماجرا شده و این موضوع را برای همیشه حل و فصل کنند.

محمدیان گفت: هم اکنون آرامش در رامهرمز حکمفرما شده است ولی چه تضمینی وجود دارد که مشکلات دوباره آغاز نشود و این غده چرکین مجددا سر باز نکند. این موضوع باید ریشه ای حل شود تا دوباره شهرهای خوزستان شاهد این نوع درگیری های نباشد.

وی توضیح داد: در این رابطه با رئیس کمیسیون امنیت مجلس شواری اسلامی، وزارت کشور و فرماندهی نیروی انتظامی کل کشور رایزنی های گسترده ای صورت گرفت و درخواست کردیم این دستگاه ها با تمام توان برای پایان دادن به این موضوع وارد ماجرا شوند.

محمدیان، وجود این همه سلاح گرم در بین مردم را خوشایند ندانست و گفت: باید کنترل ورود و خروج سلاح به کشور با جدیت بیشتری مورد مراقبت قرار بگیرد چرا متاسفانه در این درگیری مشاهده کردیم که اسلحه های گرم بی شماری در دست افراد درگیر بود که بخشی از شهر را به میدان جنگ شبیه کرده بود به همین دلیل باید با نظارت دستگاه های قضایی و امنیتی موضوع جمع آوری سلاح های گرم در بین برخی شهروندان به صورت جدی انجام شود.

نماینده رامهرمز در مجلس عنوان کرد: متاسفانه درگیری در منطقه ابوالفارس شهرستان رامهرمز باعث آسیب وارد شدن به ترانس های برق منطقه شده و برق را قطع کرد که با تلاش صورت گرفته برق منطقه وصل شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، رگیری در رامهرمز از ساعت هشت جمعه شب آغاز شده که منجر به کشته شدن یک نفر و زخمی شدن یک نفر شد. پس از این حادثه چند نفر موتورسوار با سر و روی پوشیده در سطح شهر رامهرمز مانور داده و به تخریب منازل و زخمی کردن افرادی از طایفه مخالف پرداختند که در نتیجه آن پنج منزل مسکونی و یک دستگاه موتورسیکلت به آتش کشیده شد که چهار نفرجمعه شب و دو نفر نیز صبح شنبه زخمی شدند.

تاکنون هشت رای قصاص برای قتل هایی که در نزاع اول در باغملک در جریان درگیری اتفاق افتاده صادر شده که برای تایید به تهران رفته است. در مورد قتل های اخیر باغملک و رامهرمز نیز حدود ۱۵ نفر دستگیر و زندانی شده و در انتظار صدور رای هستند.

نظر شما


آخرین ها