,January 2018 21

تغذیه با شیر مادر، کاهش بیماری ها/بمناسبت روز جهانی تغذیه با شیر مادر

۱۲ مرداد ۱۳۹۶ - ۹:۳۱:۰۷
کارشناس بهداشت خانواده بوانات گفت: هضم شیر مادر در مقایسه با سایر شیرها برای کودک راحت تر می باشد و کودک کمترمبتلا به دل درد و ناراحتی های گوارشی می شود.
تغذیه با شیر مادر، کاهش بیماری ها/بمناسبت روز جهانی تغذیه با شیر مادر

به گزارش حرف رسا، همه ساله10 مرداد بنام روز جهانی شیر مادر نامگذاری شده است و در کشورهای مختلف جهان گرامی داشته میشود.هدف از نامگذاری این روز تشویق مادران به تغذیه فرزندان خود با شیر مادر است.

اعظم رجائی"کارشناس بهداشت خانواده" شبکه بهداشت و درمان شهرستان بوانات در گفتگو با خبرنگار ما نقش اساسی تغذیه با شیر مادر را در رشد و سلامت کودکان بیان کرد و گفت: شعار روز جهانی شیر مادر در سال 1396 حمایت همه جانبه از مادران برای تداوم شیردهی، قوی و باهوش، است و هفته جهانی شیر مادر از10تا16 مرداد است و این هفته فرصتی به ما می دهد تا خانواده ها و مردم را از مزایای شیر مادر آگاه کنیم.

وی در اهمیت تغذیه با شیر مادر گفت: هضم شیر مادر در مقایسه با سایر شیرها برای کودک راحت تر می باشد و کودک کمترمبتلا به دل درد و ناراحتی های گوارشی می شود.

رجایی افزود: درجه هوش شیرخوارانی که با شیر مادر تغذیه می کنند بالاتر از شیرخوارانی است که به طور مصنوعی تغذیه می شوند و احتمال ابتلا به آسم، آلرژی، اگزما، گوش درذ، دیابت جوانان، فشارخون، چاقی دوران کودکی در کودکانی که با شیر مادر تغذیه میشوند کمتر است.

کارشناس بهداشت خانواده، جمع شدن سریع تر رحم به اندازه طبیعی و کاهش خونریزی بعد از زایمان و ایجاد آرامش در مادر و کاهش ابتلا به سرطان پستان، تخمدان و رحم را از مزایای تغذیه باشیر مادر مربوط به مادر دانست.

 

ناشناس
۱۳۹۶/۵/۲۳ ۱۱:۴۶
گذشت ان زمانی که دوران گذشت ...مگه شیر خشک نگرفتی بگرفتم....؟؟؟؟
همراه
۱۳۹۶/۵/۲۳ ۲۰:۵۱
ای بابا.. بیجاره بچه های امروز... مادرها از ترس اینکه هیکلشون به هم نریزه به بچه ها شیر هم نمی دهند... واویلا از این مردم
ناشناس
۱۳۹۶/۵/۲۶ ۹:۵۲
اخی کلمه مادر هم دیگه قدیمی شده با همه ارزش واعتبارات مادر قدیما علف می بریدند شیر میدادند نان می پختند کشاورزی میکردند خوشه چینی میکردند وجلوگیری از خیلی هزینه ها از جمله عدم خرید لباسشویی ،ظرفشویی و جارو برقی . فر. جوجه گردان. ظروف تفلون و هزینه سزارین و خرید پوشک و خرید شیر خشک و و..... هزاران هزار موارد دیگه زندگیهای بدون امکانات وتجملات اما شیرین ولذت بخش خرید امکانات وتجملات پدر مرد خانواده را در می اورد وبچه ها ونسل خانواده را تنبل وتن پرور پرورش میدهد تازه فهمیدیم که ارامش همان قدیم بود یک نفر میومد نی می زد وخانواده ها را دور هم جمع میکرد وپذیرایی کشمش بود چای ولی الان مردم از ترس تجملات زیادی روابط را قطع کردن چه فامیل چه دوست وهمین شده عامل سکته وافسردگی بابا دست برداریم از این تجملات وچشم وهم چشمی ها دنیا ارزش ندارد ولیب کو گوش شنوا جمع کنیم و بگذاریم وبرویم وفحش بشنویم ......تا میتوانی کاری بکن دست نیازمندی بگیر
نظر شما


آخرین ها