,January 2018 23

امنیت غذایی، راهی برای سلامت جامعه/جلسه کارگروه شورای سلامت و امنیت غذایی بوانات

۱۴ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۹:۴۷
کارشناس بهداشت محیط بوانات گفت: سیستم فاضلاب شهری شهرهای بوانات و مزایجان در دستور کاز قرار گیرد.
امنیت غذایی، راهی برای سلامت جامعه/جلسه کارگروه شورای سلامت و امنیت غذایی بوانات

به گزارش حرف رسا شبکه بهداشت، به همت شبکه بهداشت و درمان و همکاری فرمانداری بوانات جلسه کارگروه شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان بوانات با حضور اعضا در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

در این جلسه در مورد موضوعات ساماندهی فاضلاب های خانگی و همچنین بیماری های منتقله از طریق آب و غذا بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

مهندس مسعودی کارشناس مسئول بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان شهرستان بوانات توجه به سلامت مواد غذایی را یکی از مهمترین راههای پیشگیری از بیماریهای منتقله غذا دانست و گفت: دستگاههای نطارتی باید سعی و تلاش خود را در تامین امنیت غذایی مردم بیشتر کنند تا مواد غذایی سالم به دست مصرف کننده برسد.

وی افزود: احداث شبکه جمع آوری فاضلاب جهت شهرهای بوانات و مزایجان به منظور ارتقاء سطح بهداشت عمومی مردم با همکاری شرکت های آب و فاضلاب، فرمانداری، شبکه بهداشت و درمان، لایروبی و تنطیف جداول شهری و همچنین شیب بندی جداول و برگزاری جلسه آموزشی جهت صنوف رستوران ها و اغذیه فروشی ها نیاز است تا بتوانیم همگی گامی در راستای امنیت غذایی مردم برداریم.

مسعودی تولیدات کشاورزی ارگانیک و سالم را گامی در جهت سلامت جامعه و شادابی جامعه برشمرد.

در این جلسه همچنین هاشمی معاون فرماندار نیز بر همکاری تمام دستگاهها برای تامین سلامت غذایی مردم ضروری دانست و خواستار همکاری بیشتر نهادها در این خصوص شد.

نظر شما


آخرین ها