,January 2018 23

آمریکا تحت هیچ شرایطی قابل اعتماد نیست/توجه اسلام به شاد بودن انسان

۱۴ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۵:۳۹
امام جمعه بوانات گفت: مراسم تنفیذ ریاست جمهوری یکی از نقاط قوت نظام ج.ا.ا است که با حضور همه مسئولان کشور، و میهمانان خارجی و در حضور مقام معظم رهبری اجرا می شود، که پشتوانه ای بزرگ برای رئیس جمهور است.
آمریکا تحت هیچ شرایطی قابل اعتماد نیست/توجه اسلام به شاد بودن انسان

حرف رسا، حجت الاسلام علی مدد زارع امام جمعه شهرستان بوانات در خطبه های نماز میلاد امام رضا(ع) را به همگان تبریک گفت و حضور در مراسم شادی ائمه اطهار را توجه به تمام امور اسلام دانست و گفت: ما باید در شادی و میلاد ها و اعیاد اسلامی نیز شاد باشیم چرا که اسلام خود به شاد بودن انسان بسیار توجه دارد.

وی افزود: روز میلاد این امام بزرگوار که به ضامن آهو ملقّب می باشند، این روز را بنام روز محیط بان نامگذاری نموده اند، جا دارد از همه محیطبانان عزیز، ادارات حفاظت از محیط زیست تقدیر و تشکر شود، و انتظار داریم از اداره کل محترم محیط زیست فارس که عنایت ویژه ای به اداره شهرستان داشته باشد، چون هم از کمبود پرسنل رنج می برد و هم کمبود امکانات، خصوصا با توجه به عرصه بسیار پهناور محیط زیست در بوانات.

 امام جمعه بوانات در ادامه سخنان خود به مراسم تنفیذ حکم ریاست جمهوری اشاره کرد و اظهار داشت: جلسه تنفیذ حکم رئیس جمهور در خدمت مقام معظم رهبری انجام شد. این مراسم یکی از نقاط قوت نظام ج.ا.ا است که با حضور همه مسئولان کشور، و میهمانان خارجی و در حضور مقام معظم رهبری اجرا می شود، که پشتوانه ای بزرگ برای رئیس جمهور است.

وی ادامه داد: مراسم تنفیذ یک مراسم تشریفاتی نیست بلکه به این معناست که ارزش و نافذ بودن رأى مردم پس از انتخاباتى آزاد و اعمال قدرت قانونى دومين مقام عالى كشور در اداره مؤثر قوه مجريه به تاييد و امضاى ولی امر مسلمین بستگی دارد و تا وى رأى مردم را تأييد و حكم رياست جمهورى را امضا نفرمايند، طبق قانون، مقام رياست جمهورى هيچ صلاحيت و اعتبارى براى ايفاى نقش تحت عنوان رئيس ‏جمهورى كشور را نخواهد داشت. لذا باتوجه به معنای تنفیذ و کارکرد حقوقی این امر، تا زمانى رئيس جمهورى مورد تأييد و در نهايت مشروعيت دارد كه در مسير اسلام و ارزشهاى انقلاب قرار داشته باشد و الا تنفيذ برداشته مى‏شود و اين تعبير گوياى اين معناست كه حكم تنفيذ صرفاً كليد خوردن يك دوره چهارساله نيست بلكه نوعى نظارت دقيق تا پايان هر دوره مى‏باشد، نظارتى از نوع نظارت استصوابى و بلكه عميق‏تر و نافذتر، از ناحيه رهبرى انقلاب؛ و لذا همواره انتظار مى‏رفته است كه رئيس جمهور طبق قانون، خود را پاسخگوى نظرات و منويات رهبرى نظام بداند.

خطیب جمعه بوانات در جای دیگری از سخنان خود گفت: یقینا اگر توصیه های رهبری در دولت رعایت شود رضایت الهی و ولایت و همه ملت تأمین خواهد شد، و کوتاهی در هر یک از این توصیه ها بخشی از حرکت نظام را مختل می کند. انتظار بجای ملت از رئیس جمهور، تقدیم کابینه ای انقلابی، دلسوز، ولایتمدار، پرانگیزه، و توانمند در درک ارزشهای انسانی است تا بتوانند درد محرومین را بفهمند و برای آنها کار کند، کسی که در خانه 50 میلیاردی زندگی کرده، نمی تواند درد ساکنین مسکن مهر و مسکن محرومین را بفهمد، کسی که هزار میلیارد ثروت دارد نمی تواند ناتوانی محرومین را در پرداخت ویزیت 50 هزارتومانی پزشک متخصص را درک کند.

حجت الاسلام زارع به ادامه سریال تحریم های جدید آمریکا علیه ایران اشاره و تصریح کرد: تحریمهای جدید آمریکا نشان داد که هیئت حاکمه آمریکا تحت هیچ شرائطی قابل اعتماد نیستند، رويكرد خصمانه آنها، غيرقابل اعتماد بودن، ناقض تعهدات بین المللی، پايبند نبودن به وعده‏ها و دشمنى با ملتها و كشورهاى مستقل را از خود به نمایش گذاشته اند، با توجه به مخالفتهای كشورهاى اروپايى، روسيه و كشورهاى عضو عدم تعهد با تحريم‏هاى جديد آمريكا، مسئولان ما نیز باید به این جمع بندی مهم برسند که نباید هیچگونه تعاملی با آمریکا داشته باشند، و کارشناسان و سخنگویان و دست اندرکاران از بازی با الفاظ باید دست بردارند، این اعمال آمریکا از روز اجرای برجام تا کنون همه نقض برجام بوده حال یکی بگوید نقض فاحش شده یا نشده، روح برجام نقض شده یا نه، اینها دیگر فریب افکار عمومی است، اقدام متقابل را باید مسئولان در دستور کار خود قرار دهند.

ناشناس
۱۳۹۶/۵/۱۵ ۷:۴۲
خانه 50میلیاردی اینده میشه موزه
ناشناس
۱۳۹۶/۵/۱۵ ۹:۳۴
واقعا اگر اختلاسهای میلیاردی نبود کشور ما فقیر نداشت اگر اول به وضع مردم ایران رسیدگی میشد ودزدی وبی عدالتی نمیشد ما ثروتمند ترین وبهترین بودیم اما دم از عدالت وقیامت می زنیم ولی در عمل باید ثابت کنیم زمان امامت علی ع مالک اشتر اسوه بود ما باید یاد بگیریم نه اینکه عامل اصلی اختلاسها وبی نظمی ها وکاستی ها سران رده بالای ما باشند این جای نگرانی دارد برادر این یعنی چه؟؟؟؟؟....یا مهدی خودت به فریادمان برس
هکتور
۱۳۹۶/۵/۱۷ ۸:۱۴
فقط یک فقره بدهی رییس جمهور سابق که اینقدر ازش طرفداری میکردین از قراری شده مبلغ 7 هزار ملیارد تومن. رییس دولت پاکدستان. حالا شما هنوز از خانه ملکی و حلال 50 میلیاردی صحبت میکنید. ؟تو تهرون چندین میلیون نفر خانه بالای 50 ملیارد تومنی دارند. چیز خیلی مهمی نیست مهم اینه که حلال بدست اومده باشه. شما بایستی از طرف آحاد ملت ایران شاکی از کسی باشید که حقوق ملت ایران رو فقط تو یک فقره 7 هزار ملیارد تومن ضایع کرده و اتفاقا از طرف جامعه روحانیت مبارز هم خواسته شده که این بدهی را به ملت ایران برگرداند. حقایق کم کم رو خواهد شد و چشمها باز . ان شاء ا...
مهدی
۱۳۹۶/۵/۱۷ ۲۰:۱۷
هکتورجان، این که هنوز معلوم نشده که بدهی داشته ... اما اونهایی که مشخص شد رو خیلی گرفتند که بخو.ان رو این اقدام کنند.
ناشناس
۱۳۹۶/۵/۱۸ ۹:۲۳
کارمنددولت وخانه 50میلیاردی حلاله حالاکه فکرمااینه نوش جونشون بگذارهمه مملکتم بخورن
هکتور
۱۳۹۶/۵/۱۸ ۱۲:۰۸
مگر قرار است این خونه 50 ملیاردی از حقوقی که از دولت میگره حاصل شده باشه؟طرف 30 سال پیش یه قطعه زمینی تو شمرون بهش ارث رسیده که اونوقت 50 هزار تومن قیمت میخورده حالا شده 50 ملیارد تومن. تقصیر اونه که ارزش پول ایران پایین اومده/ ارث حرومه؟ رشد و ارزش افزوده حرومه؟ قرار نیست هر کی داره از نظر ما ندارها دزد قلمداد بشه. بابای من هم اگر فکرش کار میکرد و 45 سال پیش که تو تهرون کارگری میکرد پولش رو داده بود همونجا 100 متر زمین خریده بود حالا ما هم بچه پولدار بودیم منتها پولش رو بر میداشت میومد بونات میخورد تا تموم که میشد دوباره لخت و پتی راهی تهرون میشد. برادر من چرا فکر میکنید هر کی داره از بیت المال دزدیده؟ اونوقت اونی که از بیت المال برداشته رو روش سر پوش میذارین؟ یا حق
ناشناس
۱۳۹۶/۵/۲۴ ۸:۴۷
این هکتور خان واقعیت را میگه اما امار اختلاس ونا عدالتی ها زیاد شده وگرنه هرکس وضعش خوب شده دلیل بر دزدی ان شخص نیست خدا کند که مال حلال مخلوط به حرام نشود وگرنه خانه 50 میلیاردی برای ما بواناتیهای بیچاره خیلی اسمش بزرگه وگرنه در تهران که خیلی ها همینه ماشین زیر پای دختر تهرانی اندازه همه زندگی ما است بین دو کوه ودید پایین اما رسیدگی مسولین هم به اینگونه مناطق محروم خیلی ضعیف است همیشه دید مثبت نسبت به پیشرفت دیگران باعث خوشبختی خود ودیگران می شود کوتاه فکر نباشیم....
ناشناس
۱۳۹۶/۵/۲۶ ۹:۴۳
مگه بونات هم ها.....نه بابابا ....
نظر شما


آخرین ها