,April 2018 26

بوانات زیبا/ طبیعت زیبای رودخانه اعظم بوانات - روستای قاضی آباد + تصاویر

۲۴ شهريور ۱۳۹۶ - ۰:۰۰:۰۶
رودخانه اعظم بوانات در مسیر خود از غرب تا شرق شهرستان بوانات کشیده شده و بیش از 25 روستای شهرستان را سیراب می کند.
 بوانات زیبا/ طبیعت زیبای رودخانه اعظم بوانات - روستای قاضی آباد + تصاویر

به گزارش حرف رسا ، شهرستان بوانات در شمال شرق استان فارس با آب و هوایی نیمه کوهستانی در دامنه رشته کوههای زاگرس مرکزی ایران واقع شده که از قدیم بنام "نگین سبز فارس" شهره خاص و عام بوده و وجود چشمه سارهای زیاد، قنوات و باغهای گردو و انگور این شهرستان را یکی از اماکن تفریحی استان فارس معرفی کرده است.

رودخانه اعظم بوانات از قسمت غرب شهرستان بوانات و نزدیکی مرز شهرستان خرمبید سرچشمه گرفته و شاخه دیگر آن نیز از قسمت تنگ پودنه و گردنه آب غرغر در بخش مزایجان بوانات سرچشمه گرفت و از غرب تا شرق شهرستان در حرکت بوده و هست و به استان یزد و بیابانهای شهرستان خاتم می ریزد.

رودخانه اعظم بوانات در مسیر خود بیش از 25 روستا و مرکز شهرستان را سیراب می کند و برای مردمان بوانات از قداست خاصی برخورداد بوده و قابل احترام می باشد.

در این مجمل زیباییهای رودخانه اعظم در روستای قاضی آباد در فاصله 5 کیلومتری مرکز شهرستان بوانات را با هم می بینیم:

همراه
۱۳۹۶/۶/۲۴ ۱۲:۵۹
احسنت بسیار زیبا بود و حظ بردیم. ممنون رسا جان
ناشناس
۱۳۹۶/۶/۲۵ ۹:۱۲
احسنت به عکاس خوش ذوق وبا سلیقه
ناشناس
۱۳۹۶/۶/۲۵ ۹:۱۴
خدایا رحمی به حال این طبیعت زیبا کن اگر ما بنده شکر گزاری نیستیم وقدر نعمت اب وو......را نمیدانیم یا ارحم الراحمین
ناشناس
۱۳۹۶/۸/۱ ۱۱:۱۷
من اهل تهران هستم و بیست سال قبل به دعوت یک دوست به بوانات آمدم. خاطرم هست پیاده با هم از شهر خارج شدیم و جایی رفتیم که کوچه باغهایی با درختان گردو داشت. در همان حوالی رودخانه ای بود که از زیر سنگهای بزرگی رد میشد و میشد از بالا جریان آب زیر سنگها را دید. الان دنبال عکس آن رودخانه بودم ولی ندیدم. لطفا این منظره زیبا را هم به عکسهایتان اضافه کنید. البته اگر هنوز وجود داشته باشد. متشکرم
نظر شما


آخرین ها