,March 2018 19

همدردی مسئولان با زلزله‌زدگان در عرصه عمل و کمک با قوت ادامه یابد

۲۳ آبان ۱۳۹۶ - ۲۲:۲۰:۰۷
حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی امشب (سه‌شنبه) در جلسه‌ای با حضور رؤسای قوای سه‌گانه و تنی چند از مسئولان کشور با ابراز تأسف عمیق از حادثه بسیار تلخ زلزله کرمانشاه و با تقدیر از حضور مسئولان در مناطق زلزله‌زده و همدردی با مردم تأکید کردند: این همدردی‌ها باید در عرصه عمل و کمک به مردم با قوت ادامه پیدا کند تا از مشکلات و رنج مردم بکاهد.
همدردی مسئولان با زلزله‌زدگان در عرصه عمل و کمک با قوت ادامه یابد

به گزارش حرف رسا از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه‌ای با اشاره به دادغدار شدن مردم کرمانشاه در این حادثه گفتند: ما در این غم با مردم دلاور و مرزبانان دلیر استان کرمانشاه شریک هستیم.

رهبر انقلاب اسلامی افزودند: مصیبت و فقدان عزیزان تلخ و سخت است اما امیدواریم خداوند متعال سکینه و آرامش خود را بر دلهای خانواده‌های داغدار نازل، و چشمان آنان را به لطف و رحمت خود روشن کند.
ایشان، جاری‌شدن خون محبت و همیاری در رگهای جامعه اسلامی را از تأثیرات اینگونه حوادث دانستند و گفتند: این حوادث همه را به حضور در صحنه‌های همیاری وارد می‌کند و امیدواریم در اثر این محبت و برادری، برکات الهی شامل حال مردم دلاورِ سرزمین پهلوان‌پرور کرمانشاه و همه ملت ایران شود.
حضرت آیت الله خامنه‌ای، حادثه تلخ اخیر را آزمایشی الهی و میدانی برای ادای وظیفه مسئولان برشمردند و افزودند: در این دو روز مسئولان از جمله رئیس‌جمهور محترم با حضور در میان مردم مصیبت‌زده با آنان همدردی کردند و امیدواریم این همدردی‌ها در عرصه عمل و کمک به مردم نیز با قوت ادامه یابد و از مشکلات و درد و رنج مردم با توجه به هوای سرد و در پیش‌بودن فصل دشوار سرما بکاهد.
در این جلسه، آقای روحانی رئیس‌جمهور نیز با اشاره به تلاش همه دستگاهها در عملیات امداد و نجات و رسیدگی به حال مجروحان و بازماندگان حادثه، گفت: این حادثه برای ما یک امتحان و آزمایش است و از همه دستگاههایی که تلاش کرده و می‌کنند از جمله نیروهای مسلح که بسیار خوب وارد عمل شدند، تشکر می‌کنم.

هکتور
۱۳۹۶/۸/۲۴ ۸:۲۵
با سلام باید از فرمایشات رهبری خوب درس گرفت و قبل از وقوع این حوادث به سراغ این کارها رفت. چرا باید بعد از خراب شدن خانه های مردم بر سرشان دولت پول و بودجه و وام اختصاص بدهد برای مستحکم سازی خانه های سست بنیاد؟ چرا دولت به استانداران و فرمانداران و بخشداران و دهیاران و شهرداران ماموریت نمی دهد خانه های در معرض خطر را شناسایی و دولت سالانه بودجه کافی بصورت وام در اختیار مالکان این خانه ها قرار دهد و با نظارت کامل برای نوسازی اقدام صورت گیرد و قبل از خراب شدن سقف بر سر مردم و جان باختن عزیزانشان این بودجه ها اختصاص یابد و بعد از چند سال دیگر شاهد عزای عمومی برای یک زلزله در بخشی از وطن عزیزمان نباشیم و از موهبت های این رویداد طبیعی نیز برخوردار باشیم. همه مسئولین میدانند که کشور ایران کشوری زلزله خیز است و راه فراری برای زلزله نیست و تنها کار ممکن استحکام منازل و اماکن زندگی و کاری و آموزشی و ... است . پس تا کی باید بنشینیم تا زلزله جایی را خراب کند و بعد برایش جلسه بگیریم و منابع در نظر بگیریم و نوسازی کنیم؟ و در ثانی تجربه مسکن مهر و ساختمانهای سست بنیاد ی که پیمانکاران متخلف برای مردم ساختند را چرا دوباره به شکلی دیگر تکرار کنیم؟ چرا ساخت را به خود مردم واگذار نکنیم و فقط نظارت با دولت و نظام مهندسی ساختمان کشور باشد؟خداوند کمک نماید انشائا... که با تصمیمات درست و به موقع برای کارهای درست و اصولی مسئولین محترم موفق باشند.
نظر شما


آخرین ها