,March 2018 19

روسیه اتهامات ائتلاف عربستان علیه ایران در خصوص یمن را رد کرد

۲۳ آبان ۱۳۹۶ - ۲۲:۲۹:۴۳
نماینده دائم روسیه در سارمان ملل متحد ادعاهای عربستان سعودی در خصوص حمایت موشکی ایران از نیروهای یمنی را بی‌اساس خواند.
روسیه اتهامات ائتلاف عربستان علیه ایران در خصوص یمن را رد کرد

به گزارش حرف رسا به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، نماینده دائم روسیه در سازمان ملل متحد به ادعاهای اخیر ائتلاف عربستان سعودی علیه ایران واکنش نشان داد.

به نوشته شبکه المیادین، «واسیلی نبنزیا» عصر سه‌شنبه اتهام ایران به تجهیز نیروهای انصارالله به موشک‌های بالستیک را رد کرد.

وی گفت که این ادعاها بی اساس است و صحت ندارد.

یگان موشکی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن 14 آبان ماه یک موشک بالستیک به سمت فرودگاه بین‌المللی ملک خالد شهر ریاض شلیک کرد.

عربستان و ائتلاف سعودی ضد یمن، مدعی شدند که ایران این موشک را در اختیار نیروهای یمن گذاشته است.

وزارت خارجه ایران این ادعاهای عربستان را رد و تأکید کرد که ریاض به‌جای متهم کردن دیگران، به جنایت‌ها خود در یمن و محاصره این کشور پایان دهد.

هکتور
۱۳۹۶/۸/۲۴ ۹:۰۱
قدرتهای بزرگ بجای محکوم کردن و تکذیب کردن و تایید کردن و یک جانبه نگریهای غیر اصولی به فکر میانجیگری و آتش بس و جلوگیری از کشتار و قتل انسانهای بی گناه و کودکان و زنان و مردان در یمن باشند تا کی باید بر اتش جنگ و خشونت دمید و برای جان انسانها ارزشی قائل نشد؟ روسیه می تواند در این مناقشه نقش میانجیگر را بازی کند و طرفهای این جنگ نیابتی را به رعایت خویشتنداری وادار کرده و مردم بیگناه یمن را از فاجعه ای انسانی که در معرض آن قرار دارند نجات دهد. بازنده اصلی این جنگ بی پایان و فرسایشی مردم یمن و برنده اصلی ان فروشندگان سلاح به طرفین دعواست.اگر ایران و عربستان کمی نرمش در رفتار سیاسی خود نشان دهند خون هزاران انسان بی گناه بر زمین ریخته نخواهد شد. ولی متاسفانه هیچ یک از طرفین این جنگ نیابتی حاضر به کوتاه امدن نیستند و بیگناهان در این بین فدا می شوند. تمامی زیر ساختها و تاسیسات یمن به کل نابود شده و این کشور نیاز مبرم به واردات مایحتاج از خارج دارد .بستن مرزها و جلوگیری از رسیدن غذا ودارو به مردم و قحطی بخاطر شلیک یک موشک که فقط بهانه ای دست عربستان داد تا رفتارهای اشتباه خود را موجه جلوه دهد فقط و فقط مردم بیگناه یمن را با فاجعه انسانی روبرو خواهد ساخت.روسیه و امریکا در این جنگ نابرابر و در این جنایت جنگی علیه زنان و کودکان فقط تماشاچی شده اند و هر کدام با حمایت از طرفین این تخاصم به تنها چیزی که نمی اندیشند جان مردم بیگناه یمن و به تنها چیزی که می اندیشند منافع منطقه ای خودشان است. و متاسفانه دو کشور پیشرو و لیدر در جهان اسلام هم شده اند بازیچه دست این دو دولت خونخوار و به جان هم افتاده اند و خون مسلمانان در این بین فدای کارخانه های تسلیحات سازی و مهمات سازی غرب و شرق میشود. باید بر این مصیبت که بر جهان اسلام میرود خون گریست و عزای عمومی اعلام کرد.خداوندا تو خودت به داد مردم یمن برس.
نظر شما


آخرین ها