,March 2018 19

کشت مکانیزه پاییزه 2 هزار هکتار اراضی شهرستان بوانات + عکس

۲۳ آبان ۱۳۹۶ - ۲۲:۵۲:۲۷
کارشناس مکانیزاسیون جهاد کشاورزی بوانات گفت: کشت پاییزه درسطح 2000 هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان آغاز شد .
کشت مکانیزه پاییزه 2 هزار هکتار اراضی شهرستان بوانات + عکس

به گزارش حرف رسا، فصل کاشت محصولات زراعی همچون گندم و جو در شهرستان بوانات از نیمه مهرماه آغاز و تا نیمه آبان ماه ادامه می یابد.  

محمود دهقانیان کارشناس مکانیزاسیون جهاد کشاورزی شهرستان بوانات با اشاره به کشت پاییزه در بوانات گفت : هم اکنون 6دستگاه کودکار بذرکار گندم در شهرستان (بخش مرکزی و مزایجان) در حال فعالیت است.

وی افزود: کار کاشت انواع بذور ریز ودرشت ازجمله: گندم ، جو ،کلزا، ترتیکاله و... را این 6 دستگاه انجام می دهدکه در سال زراعی جدید یک دستگاه جدید به ناوگان کاشت اضافه گردیده و در حال انجام کاشت محصولات شتوی می باشند.

دهقانیان اظهار داشت : استفاده از این شیوه از نظر هزینه و وقت برای کشاورزان بسیار مقرون به صرفه بوده و از نظر کیفیت کشت نیز از درجه بالایی برخوردار است.

کارشناس مکانیزاسیون جهاد کشاورزی بوانات در مورد کارکرد این دستگاهها افزود: استفاده از دستگاه بذر کار کودکار در مزارع این شهرستان بسیار لازم و ضروری است و یکی از راههای سوق کشاورزی از حالت سنتی و معیشتی به کشاورزی مکانیزه می باشد .

دهقانیان در ادامه گفت: استفاده از ادوات مدرن مکانیزه و حرکت به سمت مکانیزاسیون باعث پیشرفت بخش کشاورزی، افزایش محصول ، کاهش هزینه و درنهایت سود بیشتر کشاورزمی شود.

از مزایای این دستگاه نسبت به روش سنتی به شرح ذیل می باشد:

1- کاهش مصرف انرژی یا سوخت و استهلاک ماشین آلات

2- کاهش میزان بذر مصرفی .( در روش سنتی 350-250 کیلو بذر در هکتار برای گندم مصرف می شود .

 

434237760 255000

 

 

نظر شما


آخرین ها