,February 2018 26

هزاران عضو داعش با توافقی مورد حمایت آمریکا از رقه خارج شدند

۱۷ آذر ۱۳۹۶ - ۹:۴۰:۴۳
یکی از اعضای سابق گروه موسوم به «نیروهای دموکراتیک سوریه» گفته بعد از تصرف شهر رقه به هزاران نفر از اعضای گروه تروریستی داعش به موجب توافقی که مورد حمایت دولت آمریکا بوده اجازه داده شده از این شهر خارج شوند.
هزاران عضو داعش با توافقی مورد حمایت آمریکا از رقه خارج شدند

به گزارش حرف رسا به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، یکی از اعضای بلندپایه گروه موسوم به «نیروهای دموکراتیک سوریه» که از این گروه جدا شده به افشاگری درباره یک توافق مورد حمایت آمریکا پرداخته که به هزاران نفر از تروریست‌های داعش اجازه داده پس از بازپس‌گیری شهر رقه، از این شهر خارج شده و آن را ترک کنند.

طلال سیلو، از فرماندهان سابق در «نیروهای دموکرات سوریه» به رویترز گفت که بعد از بازپس‌گیری شهر رقه، تمامی اعضای بازمانده داعش سوار اتوبوس شده و از شهر خارج شدند، این در حالی است که در آن زمان گفته می‌شد نیروهای دموکراتیک سوریه، سخت مشغول مبارزه با داعش هستند. 

مقام‌‌های آمریکایی اظهارات طلال سیلو را «نادرست و تحریف‌شده» خوانده‌اند اما یک مقام ترکیه‌ای در گفت‌وگو با رویترز اظهارات وی را تأیید کرد.

سیلو قبلاً در گفت‌‌وگو با رسانه‌ها گفته بود که به موجب این توافق کمتر از ۳۰۰ تروریست رقه را ترک کردند. با وجود این، وی روز پنجشنبه در مصاحبه با رویترز گفت که تعداد تروریست‌ها بیشتر از این رقم بوده و به هزاران نفر می‌رسیده است.  

سیلو گفت یک مقام آمریکایی در دیدار با یکی از فرماندهان نیروهای دموکراتیک سوریه تواق برای خروج تروریست‌ها را تأیید کرد.

نظر شما


آخرین ها