,March 2018 19

به اسم اعتراض؛ به کام اغتشاش

۲۳ دي ۱۳۹۶ - ۲۱:۳۹:۰۶
عدم تحقق وعده های دولت و بی عدالتی اجتماعی کاسه صبر مردم را لبریز کرد.
به اسم اعتراض؛ به کام اغتشاش

حرف رسا، گذشت بیش از شش ماه از عمر دولت دوازدهم با قول رونق اقتصادی، رفع بیکاری و رفاه و عدم تحقق این‌ها در کنار سایر بی‌عدالتی ها از جمله عدم رسیدگی به سرانجام مال‌باختگان موسسات و عدم گزارش از برخورد با حقوق‌های نجومی و اختلاس های صورت گرفته و... باعث سر آمدن کاسه صبر مردم در قالب اعتراضات مردمی صورت گرفت.

از طرفی پیروزی های متعدد ایران در عرصه های بین المللی از جمله "پایان داعش" دشمنان خارجی برآن داشت تا به عنوان آخرین حربه اختشاشات را به داخل کشور بکشند و چه بهانه‌ای بهتر ازاین که اعتراضات مردمی صحنه ای برای تحقق اهداف شومشان باشد.

پس از گذشت چند ساعت از شروع اعتراضات با تغییر موضع شروع به تخریب اموال عمومی و به آتش‌کشیدن آن ها کردند. شعارهای رادیکال و ضد نظام آن‌ها از همان ابتدا باعث کمرنگ شدن حضور مردم در این دسته ها شد و در نهایت با آگاهی یافتن مردم از مقصود این‌ها که نظام جمهوری اسلامی را نشانه گرفته بودند به طور خودجوش جنبش هایی برضد اغتشاش‌گران در نقاط مختلف کشور صورت گرفت.

تلاش رسانه های بیگانه از جمله بی‌بی‌سی و رادیو فردا که با نهایت تلاش از لحظه لحظه های این اغتشاشات گزارش تصویری پخش می کردند باعث قوت این نظریه شد که این اغتشاشات سازماندهی شده از سوی مخالفان خارجی نظام بوده است . حمایت ترامپ و رژیم صهیونیستی و همچنین تلاش‌های آل‌سعود نیز باعث اثبات این نظریه شد؛ اما اینبار آگاهی مردم فهیم ایران تمامی سناریوهای این خوش‌خیالان را به پنبه تبدیل کرد.

ابراهیم یوسفی

نظر شما


آخرین ها