,February 2018 24

تاکسی های شهری بوانات یکی از عجایب این شهرستان

۸ بهمن ۱۳۹۶ - ۲۳:۵۶:۴۶
نبود واحد مستقل تاکسیرانی و عدم قانونمندی تاکسی های شهری مشکلات عدیده ای برای مسافران شهری بوانات بوجود آورده است.
تاکسی های شهری بوانات یکی از عجایب این شهرستان

به گزارش حرف رسا، شهرستان بوانات یکی از شهرستانهای شمالی استان فارس می باشد که با استان یزد نیز هم مرز بوده و با مصوبه وزارت کشور در سال 1374 بخش بوانات به شهرستان بوانات ارتقا یافت اما کماکان با گذشت بیش از 20 سال بسیاری از مشکلات این شهرستان لاینحل باقی مانده است.

شهر بوانات بعنوان مرکز شهرستان بوانات از دو ناحیه سوریان و جیان تشکیل شده و این خود سبب بروز برخی مشکلات خصوصا برای شهرداری و حمل و نقل شهری مرکز شهرستان شده است.

تاکسی های شهری بوانات سالهاست که همچون تاکسی های خطی کار می کنند و همه آنها در کنار میدان 22 بهمن می ایستند و با پر شدن تاکسی ها به نوبت حرکت می کنند اما این نیز داستان بلندی به دازای نزدیک به 20 سال دارد.

شهروندان بوانات بارها با مراجعه به دفتر خبر بوانات و خبرنگار حرف رسا خواهان رسیدگی به مشکلات آنها با تاکسی های خط شهری بوانات شده اند.

تاکسی های شهری بوانات در شهر گردش نمی کنند....

تاکسی ها برای خود ایستگاه تعریف می کنند ....

تاکسی ها تا تکمیل نشوند حرکت نمی کنند....

تاکسی ها تنها از مسیر میدان 22 بهمن نهایتا تا میدان معلم رفت و برگشت دارند....

اگر مسافرانی برای محله جیان سوار شوند دیگر مسافر شهرک ولیعصر نباید سوار شود .....

اگر هم مسافران برای شهرک ولیعصر باشند دیگر مسیرها نباید سوار شوند...

در مواقع خلوت روز چون شب ها و ظهر و بعد از ظهر ها خصوصا در فصل تابستان آنها کمتر دیده می شوند....

اگر مسافری هم به این موضوعات و رانندگان تاکسی اعتراض کند با طلبکاری شدید آنها روبرو خواهند شد که برای ما مقرون به صرفه نیست  و ....

حتی در زمان شهرداران قبلی ایستگاه آنها را تغییر دادند و حتی با همکاری پلیس راهنمایی و رانندگی آنها را مجبور به چرخش در سطح شهر کردند اما باز به مسیر خود بازگشتند.

می طلبد که مسولان شهری بوانات فکری اساسی برای حل این معضل داشته باشند تا مردم در ایام سرد سال و شب ها و ایام بعد از ظهرها برای رسیدن به محل کار و نبود تاکسی دقایق و بلکه تا نیم ساعت معطل نشوند.

ناشناس
۱۳۹۶/۱۱/۹ ۹:۲۶
شهرستان ما باید با بقیه شهرستانها فرقی داشته باشد اگر شما ذر شهری دیگه تاکسی ثابت پیدا کنید جایزه دارید اگر در شهری دیگه مسیر مستقیم نبردند فقط تکمیل تاکسی باشد باز هم جایزه دارید اگر شهری پیدا کردید مانند شهر ما که بی در وپیکر وهرکی هرکی باشد راننده تصمیم بگیره باز هم جایزه دارید راهنمایی و رانندگی هم فقط جریمه می نویسد وهیچگونه نظارتی هم ندارد اخر شبها ومواقعی که هوا سرد است وتاکسی ها رفت وامدی ندارند راهنمایی بوانات هم تعطیل است اما از اول صبح و دم ظهر که هوا خوب شد وحوصله انها سر رفته باشد شروع به جریمه میکنند خلاصه اینگونه قوانین در شهر بوانات نعمت است وغنیمت که هیچ جای دیگه اینجوری نیست این بحث تاکسی ها شده یک معضل چندین ساله که حل نشده، راننده ها وتاکسی ها باید قانونمند ویا از صحنه شهر بوانات محوشوند یعنی چه این است خدمات شهرداری وشهروندی.؟ نظارت مدام نتیجه مطلوب میدهد شعار ندهیم عمل کنیم 4تا راننده که نمی توانند نظم شهر وحمل ونقل را به هم بزنند این کوتاهی از متولیان امر است اما جای پارک وایستگاه هم باید مشخص باشد نه برای تاکسی برای سایر شهروندان دارای خودرو
همشهری
۱۳۹۶/۱۱/۹ ۲۱:۱۱
ممنون رسا جان که به این نکته مهم اشاره کردید و باشد که مسولان فکری به حال این مشکل کنند
علی
۱۳۹۶/۱۱/۹ ۲۱:۱۳
هر وقت که لازمه باشند نیستند و اگر کسی شخصی یکی از اقوام خودش رو هم سوار کنه باهاش دعوا می کنند.
هکتور
۱۳۹۶/۱۱/۱۰ ۹:۳۱
دیروز 9 بهمن ساعت 7 شب حقیر با فرزند دو ساله توی سرما بیشتر از نیم ساعت جلوی بانک ملت در انتظار تاکسی تو سرما ایستادیم ولی راننده داخل ماشین نشسته و حرکت نمی کرد آخرش زنگ زدم آژانس اومد رفتم مسکن مهر. یعنی باید همونجا باستی تا 5 نفر که شد حرکت میکنند. تاکسی که این طریقی نیست تاکسی باید در گردش و حرکت باشد و هر جا کسی سر راه بود سوار کند.
ناشناس
۱۳۹۶/۱۱/۱۰ ۱۱:۱۹
اصلا نظم خاصی در شهرستان ما نیست وریش سفید ومعتمد هم کم رنگ شده ومسولین هم بی تفاوت.. بابا جان ما نمیگیم راهنمایی ورانندگی قانون را زیر پا بگذارند نه از قانون هم تجاوز نکنند این مقررات در کلان شهرها هم اجرا نمیشود با وجود زیر ساختها وایستگاه وپارکینگ وو... فقط از قانون جریمه را یاد گرفتند وگذشتی هم در کار نیست اگر طرف یک لحظه کمر بند نزده یا خلاف ایستاده واویلا دیگه هیچ راهی جز جریمه نیست بقول سوریانیها هی کتلینا از نیروی انتظامی وپلیس راهور گذشت وبرخورد درست مساوی با ایجاد نظم وقانونمندی ورعایت حق و حقوق شهروندی این را بدانیم ورعایت کنیم
ناشناس
۱۳۹۶/۱۱/۱۰ ۱۴:۰۲
بسیار تشکر از حرف رسا لطفا این پیام را در نشریه چاپ کنید تا کسی به فکر باشد واقعا جای تاسف است اینها همه حقیقت دارد سوار کردن 4 نفر در عقب 2 نفر جلو ایستادن در بین راه مخصوصا شهرک و مسکن مهر تاکسی تکمیل شده در ایستگاه اولیه که سر فلکه هستند و دیگر جا ندارد کاش امام جمعه که اینقدر پیگیر هستد در خطبه از این مشکل یاد می کردند و کاش فرماندار جدید که مردی دلسوز و کار گشا می باشند این مشکل را حل کنند کاش راهنمایی و رانندگی بیشتر رسیدگی می کرد شهرداری و تاکسیرانی که توانایی این کار را ندارد
علی
۱۳۹۶/۱۱/۱۰ ۲۳:۲۹
ممنون رسا جان ... من بارها شده که ساعت 3 میخواستم برم کلاس شاید بیشتر از نیم ساعت ایستادم و از تاکسی خبری نشد و با یه ماشین شخصی رفتم.واقعا مسولان این مساله رو سر و سامون بدهند خیلی کار هست.
ناشناس
۱۳۹۶/۱۱/۱۱ ۸:۲۱
کاش همه تاکسی ها را جمع میکردند به جای انها یک دستگاه اتوبوس واحد شهری از طرف شهرداری راه اندازی میشد وبه جای ترافیک راننده های تاکسی وماشینهای از رده خارج وفرسوده انها به مردم خدمت میکردند اینقدر هم نق نمی زدند مردم که خیلی ناراضی راننده تاکسی هم که ناراضی میگه نمی صرفه پول بنزین را هم در نمی اوریم پس برای چی تحمل اینگونه خدمات رسانی !!! تکلیف را یک بار برای همیشه روشن کنیم امسال وسال دیگه نکنیم واقعا زشت است شهرستان ما باید در همه اینگونه موارد مشابه سرامد باشد اخه تا کی بی مدیریتی اگر نتوان 5 تا راننده تاکسی را مدیریت کرد چگونه میشود شهرستان را مدیزیت کرد علت عقب افتادگی شهر ما همین است برادر.....؟؟؟؟
ناشناس
۱۳۹۶/۱۱/۱۱ ۱۵:۴۹
ممنون رسا جان ارسال این خبر بسیار بجا بود باشد که مسوولین رسیدگی کنند....
ناشناس
۱۳۹۶/۱۱/۱۲ ۹:۰۷
یک دستاگاه به جای چند دستگاه یک نفر به جای چند نفر بهترین پیشنهاد است اتوبوس واحد نه ترافیک است ونه گلایه از اول مسیر تا پایان مسیر چه کاری بهتر از این چرا اقدام نمی کنید متولیان امر شهردار وشورای شهر وشورای ترافیک وشورای رسیدگی به امور حمل ونقل تعداد ادارات متولی بیشتر از تعداد تاکسی های فعال در سطح شهر است لطفا یک بار برای همیشه این پرونده را مختومه کنید ومشکل مردم را حل کنیم
علی
۱۳۹۶/۱۱/۱۳ ۱۰:۳۱
واقعا این تاکسی ها یکی از عجایب بوانات هست. ممنون رسا جان
ورزشکار
۱۳۹۶/۱۱/۱۳ ۱۹:۳۶
باسلام.ممنون ازمدیریت سایت رسا که به این مهم توجه داشته اید.امیدواریم مسئولین پیگیری کنن
میهمان شما
۱۳۹۶/۱۱/۱۶ ۸:۵۱
مدتهاست به دلیل شغلم میهمان شهر شما هستم همیشه دعوای تاکسی و مینی بوس و... را میشنویم اما کمتر به آن توجه میکردم تا اینکه چند روز پیش بود که از سمت دهبید وارد بوانات شدم ساعت تقریبا 5 عصر بود از همان ورودی جیان دهها نفر منتظر تاکسی بودند. من چند نفر را سوار کردم. یکی که از سرما تقریبا میلرزید در همان لحظه ورود بعد از سلام چند تا ناسزا هم حواله کرد . گفتم چرا مگر شهردار مقصر است گفت بله این شوراها و شهردار و ترافیک شهر از تاکسی داران یا میترسند. و در ادامه گفت زمانی که مینی بوس ها بودند ما هیچ مشکلی نداشتیم ولی از وقتی شوراها این مینی بوس ها رو ممنوع کردند ما بیچاره شدیم. من به فکر فرو رفتم در بین راه مقابل مسکن مهر هم چندتا زن و بچه منتظر تاکسی دیدم. جلو شهرک ولی عصر هم همین طور اما در مسیر رفت و برگشت خبری از تاکسی نبود. تا به میدان 22 بهمن رسیدیم که 5 تاکسی ایستاده بودند و مشغول گپ و گفت . از شما برادر خبرنگار خواهش میکنم این پیام رو در شبکه‌های اجتماعی هم بگذار تا مسئولین هم ببینند
ناشناس
۱۳۹۶/۱۱/۲۸ ۸:۴۰
هر راننده تاکسی برای خودش تصمیم گیرنده وهمه کاره است میدونه هرکار بکنه بازم کسی به کسی نیست دوست داشت در شهر میچرخه نداشت یه گوشه مایسته نخواست اصلا نمیاد خلاصه هرچی راننده تاکسی تصمیم گرفت شورا وشهردار ومسولین حمل ونقل باید تسلیم تصمیمات انها شوند که این باعث بی نظمی وهرج ومرج است ومردم نگران وناراضی یکبار برای همیشه این موضوع را حل کنیم......؟؟؟؟؟
نظر شما


آخرین ها