,February 2018 24

بازدید مدیر کل محیط زیست فارس از مجموعه حیات وحش دره باغ بوانات + تصاویر

۱۸ بهمن ۱۳۹۶ - ۰:۰۰:۳۱
مدیر کل حفاظت محیط زیست فارس گفت: محیط بانان و نیروهای اجرایی خط مقدم حفاظت از محیط زیست هستند.
بازدید مدیر کل محیط زیست فارس از مجموعه حیات وحش دره باغ بوانات + تصاویر

به گزارش حرف رسا، دکتر محمودی مدیر کل حفاظت محیط زیست فارس در یک سفر یکروزه از پناهگاه حیات وحش دره باغ، مرکز تکثیر و پرورش قوچ ومیش محیط بان، همچنین طرح تکثیر و پرورش گورخر ایرانی و مجموعه گردشگری عباس برزگر در شهرستان بوانات بازدید کرد.

                                               

وی در راستای بازدید دوره ای از واحدهای تابعه ومناطق تحت مدیریت خود، طی بازدید 12 ساعته، از نواحی مختلف شهرستان بوانات سرکشی نمود و مسایل و مشکلات محیط زیست بوانات را نیز بررسی کرد.

دکتر محمودی در بازدید از وضعیت زیستگاهی و حیات وحش در حوزه شهرستان بوانات بالاخص پناهگاه حیات وحش دره باغ، نیازمندی های کارکنان و یگان اجرایی این منطقهرا بررسی کرد و در دیدار صمیمانه مدیر کل با همکاران مشکلات محیط بانان منطقه نیز مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.                                                                                                

مدیر کل حفاظت محیط زیست فارس در نشست با همکاران، محیط بانان و نیروهای اجرایی مناطق را خط مقدم حفاظت محیط زیست دانست و اظهار داشت: اهتمام ویژه ای برای ارتقاء جایگاه و تأمین نیازمندی های محیط بانان و نیروهای اجرایی در دستور کار می باشد.

کتر محمودی حفظ وحراست از مناطق محیط زیست و حیات وحش در مناطق را از اولویت های اصلی خود برشمرد و تلاش همه جانبه نیروها را در این عرصه خواستار شد.

وی در ادامه سفر خود از مجموعه دهکده گردشگری عباس برزگر در بوانات بازدید نمود و گفت: توسعه اکوتوریسم و برنامه های گردشگری پایدار از مواردی است که ضمن ایجاد اشتغال و افزایش ثروت، همسو با امر حفاظت و توسعه پایداربوده و باعث توان افزایی جوامع بومی می گردد و به نوعی منجر به معیشت جایگزین کشاورزی ومشاغل  با مصرف زیاد آب در شرایط بحران کم آبی شده و بدین ترتیب از ابعاد مختلف مورد توجه و قابل حمایت می باشد.   

ناشناس
۱۳۹۶/۱۱/۱۸ ۸:۲۶
محیط بان؟ افرادی از خود پرسنل هستند که خودشان .... بقول بوناتی ها شتر را دشتبون نخود کرده اند . البته مثال و تمثیل بود .ولی خب کسانی هم هستند که دلسوزانه حفاظت میکنند!!!!!!!
ناشناس
۱۳۹۶/۱۱/۱۹ ۹:۰۶
باید پیگیری کنند ودر این خصوص خیلی حساس و مواظب باشند وقتی محیط بان و شکاربان بواناتی که اهل بخش .... است و مشکل روانی دارد و در کوه سعدی شیراز هم یک نفر را کشت و فرار کرده چگونه بازهم صلاحیت دارد با خود اسلحه حمل ونقل کند باید واقعا مواظب انتخاب نیرو باشیم ایشان هیچگونه صلاحیتی ندارد پس باید برکنار شود ... چون بازتاب خوبی ندارد ومردم از ایشان راضی نیستند از ما گفتن ....؟؟؟؟
ناشناس
۱۳۹۶/۱۱/۲۱ ۹:۱۳
اقای نا شناس واقعا حق را گفتند کسی که قاتل باشد صلاحیت ماندن در اداره محیط زیست را ندارد وخطر ناک است لذا باید در مورداین افراد بررسی صلاحیت شود ونمی تواند نگهبان خوبی برای حیوانات باشد تا انجا که اطلاع داده شده ایشون شکار هم ....
ناشناس
۱۳۹۶/۱۱/۲۴ ۸:۲۲
محیط بان باید اخلاق ورفتار مناسب داشته باشد وفردی سالم باشد که صلاحیت داشته باشد نه اینکه ..... باید رسیدگی شود این موارد باید مورد بررسی قرار گیرد
نظر شما


آخرین ها