,March 2018 19

توزیع 240 سبد غذایی بنیاد علوی در شهرستان بوانات

۱۸ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۶:۴۱:۳۶
کارشناس تغذیه شبکه بهداشت و درمان شهرستان بوانات گفت: طرح تغذیه مادران باردار و شیرده نیازمند تحت حمایت بنیاد علوی هر دوماه یکبار صورت می پذیرد.
 توزیع 240 سبد غذایی بنیاد علوی در شهرستان بوانات

به گزارش حرف رسا، به همت واحد غذا و دارو شبکه بهداشت و درمان شهرستان بوانات و در راستای برنامه حمایتی تغذیه ای بنیاد علوی به منظور حمایت از زنان نیازمند باردار و شیرده، امسال 240 سبد غذایی بین زنان باردار و شیرده نیازمند شهرستان توزیع شد.

دهقان کارشماس تغذیه شبکه بهداشت و درمان بوانات ضمن اعلام این خبر به بخرنگار ما گفت: طی سال جاری 240 سبد غذایی ویژه زنان باردار و شیرده خانوارهای نیازمند شهرستان بوانات با حمایت بنیاد علوی بین 48 مادر باردار، توزیع شده است.

کارشناس تغذیه شبکه بهداشت و درمان بوانات افزود: برنامه حمایتی تغذیه ای بنیاد علوی جهت زنان باردار روستایی مبتلا به سوء تغذیه و کم وزنی و یا دارای کم خونی مزمن که وضعیت نامطلوب اقتصادی دارند، انجام می گیرد.

 طیبه دهقان ادامه داد: مادران واجد شرایط توسط کارکنان خانه های بهداشت سراسر شهرستان بوانات شناسایی و به واحد بهداشت خانواده و تغذیه شبکه بهداشت و درمان بوانات معرفی می شوند تا از این سبدهای غذایی استفاده کنند.

وی با اشاره به اینکه توزیع سبد غذایی با حضور نماینده بنیاد علوی استان و کارشناس تغذیه شهرستان و امور عمومی انجام می پذیرد گفت: این طرح به صورت دو ماه یکبار به افراد تحت پوشش، سبد غذایی شامل: حاوی برنج، روغن، پنیر، مرغ، حبوبات، سویا، ماکارونی، حلوا و ارده و خرما انجام می شود.

 

نظر شما


آخرین ها