,March 2018 19

کارهای قبل از رسیدن اورژانس/ در مواقع بروز حادثه خونسردی خود را حفظ نمایید

۲۱ اسفند ۱۳۹۶ - ۲۳:۴۵:۲۲
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی بوانات گفت: مردم مراقب باشند هرگز به بیمار دچار کاهش هوشیاری اب و غذا ندهند.
کارهای قبل از رسیدن اورژانس/  در مواقع بروز حادثه خونسردی خود را حفظ نمایید

به گزارش حرف رسا، بمناسبت فرارسیدن شب چهارشنبه آخر سال و مراسم چهارشنبه سوری که طی سالهای گذشته مشکلات زیادی را برای دستگاههای خدمات رسان و عموم مردم در برداشته و بمنظور کمک به مصدومین نکات ضروری را از زبان رئیس مرکز مدیرت حوادث و فوریت های پزشکی شهرستان بوانات جویا شدیم که در ذیل آمده است:

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی شهرستان بوانات در گفتگو با خبرنگار "حرف رسا" گفت: زمانیکه با شماره 115 تماس میگیرید و درخواست کمک می کنید، دقایقی طول می کشد تا آمبولانس بر بالین بیمار حاضر شود در این مدت باید مردم به نکاتی توجه داشته باشند.

حمید رضا روستایی افزود: تلفن خود را اشغال نکنید ممکن است نیاز به تماس اورژانس با شما باشد و هرگز به  بیمار دچار کاهش هوشیاری آب و غذا ندهید و همچنین مسیر حادثه را برای رسیدن آمبولانس باز نگهدارید.

وی ادامه داد: در صورت نیاز به نجات مانند گیر افتادن مصدوم در اتومبیل یا سقوط در چاه و غرق شدگی، با نیروهای امدادی ( آتشنشانی در شهرها 125 و هلال احمر در جاده ها 112 ) تماس بگیرید و برای خارج کردن مصدوم از داخل خودرو عجله نکنید زیرا امکان آسیب به گردن و ستون فقرات وجود دارد.

 رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی تاکید کرد: به توصیه ها و دستورات تلفنی اورژانس عمل کنید و در طول عملیات امداد و نجات آرامش و خونسردی خود را حفظ نمایید.

خبرنگار افتخاری حرف رسا: سرکار خانم کاظمی

 

ملیحه
۱۳۹۶/۱۲/۲۶ ۱:۰۴
ممنون از اطلاعات شما
نظر شما


آخرین ها