,March 2018 19

همه ما مدیون خون شهدا هستیم اگر در مسولیت خود کم کاری کنیم/روز بزرگداشت مقام شهدا + عکس

۲۳ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۷:۴۱:۱۶
امام جمعه بوانات گفت: جوانان ما باید از شهدا صلابت، استقامت، بصیرت و شجاعت را درس بگیرند و در زندگی خود بکار بندند.
همه ما مدیون خون شهدا هستیم اگر در مسولیت خود کم کاری کنیم/روز بزرگداشت مقام شهدا + عکس

به گزارش حرف رسا، بمناسبت 22 اسفند یالروز تاسیس بنیاد شهید و امور ایثارگران همایش روز بزرگداشت شهدا به همت بنیاد شهید بوانات و با حضور امام جمعه، معاون فرماندار، جمعی از مسولان ادارات و جمعی از پدران و مادران و خاواده های شهدا و جانبازان در سالن سینما کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بوانات برگزار شد.

حجت الاسلام زارع امام جمعه شهرستان بوانات در این همایش ضمن تقدیر از برگزاری این همایش، زنده نگه داشتن و عمل به وصیتنامه شهدا را لازمه امروز جامعه برشمرد و اظهار داشت: امروزه وقتی فیلم سخنان شهدا و وصیتنامه های شهدا را می بینیم و می خوانیم چنان استواری، صلابت، بصیرت و شجاعتی در سخنان آن جوانان 15 الی 20 ساله شهید می بینیم که انسان را مقهور می کند.

وی افزود: نمی توان جوانان اون روزها و شهدای عزیز را با جوانان هم سن و سال خود در این روزها با هممقایسه کرد، شهدا و جوانان ان روزها با سن 15 یا بیشتر در جبهه های جنگ در مقابل دشمن ایستادگی می کردند اما برخی از جوانان امروز ما حتی نیمه شب برای رفتن به حیاط خانه خود نیز همراه می خواهند و گاها پدر و مادر خود را صدا می زنند.

امام جمعه بوانات در ادامه سخنان خود به مسولان تذکر داد که مراقب باشیم حال که مسولیتی بر گردنمان هست مدیون خون شهدا نشویم، وی گفت: شهدا که رفتند بار سنگینی روی دوش ما گذاشتند و امروز ماها که مسولیت داریم باید بسیار مراقب باشیم که با تاسی به شهدا در رفع مشکلات مردم و ترقی کشور گام برداریم تا خدای ناکرده مدیون شهدا نشویم که در روز قیامت از ما سوال خواهد شد.

حجت الاسلام زارع، ولایت پذیری و تقوی را دو شاخصه اصلی شهدا برشمرد و تصریح کرد: امروز ما نیز باید مانند یک سرباز گوش به فرمان ولی فقیه و رهبر عزیزمان باشیم و با رعایت تقوای الهی بتوانیم به مردم خدمت کنیم.

نظر شما


آخرین ها