,April 2018 23

اینکه بگوییم ما نمی توانیم جلو قاچاق را بگیریم که حرف نامعقولی است

۱۷ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۹:۱۳
امام جمعه بوانات گفت: اگر مسولان با مردم رو راست باشند و به مردم کمتر دروغ بگویند بسیاری از مشکلات کشور را همین مردم حل خواهند کرد.
اینکه بگوییم ما نمی توانیم جلو قاچاق را بگیریم که حرف نامعقولی است

حرف رسا، حجت الاسلام زارع امام جمعه شهرستان بوانات در خطبه های نماز به سریال های نوروزی سیما و سریال پایتخت و پیام آن اشاره کرد و اظهار داشت: یکی از پربحث ترین و پربیننده ترین فیلمهای نوروز فیلم پایتخت بود، ضعفهای فرهنگی زیادی داشت، ترویج بی حیائی و بی عفتی داشت، اما برخی واقعیتها را شفاف بیان می کرد، مثلا جمله معروف باباپنجعلی که مدام تکرار می شد که «الکی میگه» این یک واقعیت تلخ جامعه ما است.
وی افزود: در مساله گرانی ارز مسولان بانک مرکزی در صدا و سیما اعلام کردند که ارز نخرید چرا که ارزان می شود بعد معلوم شد که الکی می گه و مردم متوجه هستند که برخی سخنان بی پایه و اساس است و خصوصا در مذاکرات هسته ای و برجام و ... که همگان متوجه شدند تلاش ها بی نتیجه بود و بیش از پیش مشکلات مردم نمود کرد. پس مسولان کشور باید به این فکر باشند که بیش از پیش اعتاماد مردم را جلب کنند و این هم جز با کار و تلاش برای مردم بدست نمی آید.
امام جمعه بوانات در ادامه سخنان خود به شعار سال و فرمایشات رهبر انقلاب در این خصوص اشاره کرد و گفت: چند نکته در این فرمایش رهبری است: اولا تعصب داشتن نسبت به کالای ایرانی، دوما فروشندگان کالای داخلی عرضه کنند و بدنبال کالای خارجی نروند. سوما خریداران دنبال اجناس ایرانی باشند و چهارما که از سه قسمت قبل مهمتر است مربوط به مسولان است که جلو کالای قاچاق را بگیرند. این بخش چهارم فقط مربوط به حاکمیت، دولت، دستگاه قضائی و امنیتی کشور است. اینکه بگوییم ما نمی توانیم جلو قاچاق را بگیریم که حرف نامعقولی است، اگر مسئولان بخواهند حتی مانع ورود یک سوزن خیاطی قاچاق از داخل کیف دستی یک مسافر بشوند می توانند، اگر ما شاهد ورود بی رویه قاچاق کالا به داخل کشور هستیم یقین داشته باشیم که دست مسئولان مربوطه در کار است.
خطیب جمعه بوانات در ادامه سخنان خود به حضور مردم در همه عرصه ها اشاره کرد و خطاب به مسولان تصریح کرد: قدرت نظامی ما و نیروی انتظامی و ارتش و سپاه کشور بسیار قوی و منسجم است اما تجربه اغتشاشات در این چند ساله نشان داده است تا مردم نخواهند اتفاقی نخواهد افتاد و تا مردم در این مسایل ورود نکردند غائله ها نخوابید، پس باید آستین همت را بالا زده و مشکلات مردم را حل کنیم و بیشتر با مردم رو راست بوده و کمتر به مردم دروغ بگوییم.

ناشناس
۱۳۹۷/۱/۱۸ ۸:۴۸
الکی میگن....//
ناشناس
۱۳۹۷/۱/۳۰ ۸:۳۶
اگر بگیم هم نامعقول است چون دیگران نمی خواهند ویک کالا چندین بار به صورت قاچاق ورود پیدا میکند ولی اگر همه بخواهند میشود جلو قاچاق را گرفت
نظر شما


آخرین ها