,April 2018 23

انجام بیش از 250 بازدید بهداشتی در ایام نوروز 97 بوانات/3 مورد اخطاریه به فروشگاههای متخلف

۲۳ فروردين ۱۳۹۷ - ۲۳:۴۹:۴۰
مسول بهداشت محیط بوانات گفت: در ایام نوروز و در غالب طرح سلامت نوروزی، بیش از 250 مورد بازدید از فروشگاه های مواد غذایی شهرستان انجام شده است.
انجام بیش از 250 بازدید بهداشتی در ایام نوروز 97 بوانات/3 مورد اخطاریه به فروشگاههای متخلف

به گزارش حرف رسا،  واحد بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان شهرستان بوانات در ایام نوروز و با اجرای طرح سلامت نوروزی با سرکشی از فروشگاههای عرضه مواد غذایی و رستوران ها و فست فودها بر سلامت مواد عرضه شده نظارت می کنن.

کارشناس مسئول بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان بوانات در این باره به خبرنگار ما گفت: از آغاز طرح سلامت نوروزی یعنی از پانزدهم اسفند ماه لغایت پانزدهم فروردین ماه، بیش از 250 بازدید از مراکز عرضه ی مواد غذایی، اماکن عمومی و سامانه های آبرسانی انجام شده است.

حسین مسعودی افزود: 192 مورد بازدید از مراکز عرضه ی مواد غذایی و 67 مورد بازدید از اماکن عمومی و 24 مورد بازدید از سامانه های آبرسانی انجام شده است که در بازدید از مراکز عرضه مواد غذایی 240 کیلوگرم مواد غذایی تاریخ مصرف گذشته جمع آوری و 3 مورد اخطاریه جهت واحد های صنفی متخلف صادر شد.

وی ادامه داد: در این بازده زمانی، 121مورد سنجش و کنترل کیفی مواد غذایی با دستگاههای قابل حمل انجام شده که 108مورد مطابقت داشته و 13 مورد مغایر با استاندارد بوده است.

 مسعودی از دو مورد بازدید مشترک با ادارات از آغاز طرح سلامت نوروزی گفت و بیان داشت: 28 مورد نمونه برداری میکروبی و 516 مورد کلرسنجی انجام شده است و هفت مورد رسیدگی به شکایات مردمی صورت گرفته است.

خبرنگار افتخاری حرف رسا: سرکار خانم کاظمی

نظر شما


آخرین ها