,April 2018 23

از بی عرضگی مسولین هست که نمی توانند برکیفیت تولیدات داخلی نظارت کنند

۲۴ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۲:۱۶
امام جمعه بوانات گفت: تنها راه نجات کشور جدا شدن از سیستم بانکی ربوی . رفتن به سمت بانکداری و اقتصاد اسلامی است.
از بی عرضگی مسولین هست که نمی توانند برکیفیت تولیدات داخلی نظارت کنند

حرف رسا، حجت الاسلام زارع امام جمعه شهرستان بوانات در خطبه های نماز با اشاره به شعار سال و حمایت از تولید داخلی، توجه بیشتر مسولان در کنترل کالای قاچاق را خواستار شد و اظهار داشت: اگر به آمار رسمی بیکاران کشور نگاه کنیم که جمعیتی قریب به 3 میلیون نفر بیکار را اعلام نموده است، و از طرفی به آمار رسمی واردات و قاچاق کالا هم نگاه کنیم یک رابطه معناداری بین بی کاری و قاچاق و واردات به چشم می خورد. بر اساس آمارهای رسمی، ما در سال 1396، حدود 12.5 میلیارد دلار کالای قاچاق مصرف کردیم و حدود 12.6 میلیارد دلار هم کالای مصرفی وارداتی خارجی مصرف کردیم، یعنی در مجموع حدود   25 میلیارد دلار کالای خارجی مصرف کردیم.

زارع ادامه داد: بر اساس نظریه علمی و تأکید کارشناسان، هر ده هزار دلار قاچاق یا واردات کالای خارجی موجب از بین رفتن یک شغل دائمی در کشور می شود، با توجه به ارقام بالا،  که مردم ما25 میلیارد دلار کالای خارجی در سال گذشته مصرف کردند، دو و نیم میلیون نفر بیکار شدند. اگر ما واقعا دلسوز خودمان و فرزندان و هموطنان بی کارمان هستیم، حتی اگر کالای خارجی در فروشگاه ها بود، حتی اگر کیفیت آنها بهتر هم بود عقل به ما اجازه مصرف کالای خارجی نمی دهد، چرا؟ چون این عمل موجب بی کاری فرزندان این مرز و بوم و در نتیجه معظل طلاق، اعتیاد، بی بندو باری، شرمندگی پدر در مقابل همسر و فرزندان و هزاران مشکل دیگر در جامعه می شود.
وی افزود: مشکل ما در تقویت و حمایت از کالای ایرانی "کیفیت" محصول است، متاسفانه بخشی از تولیدکنندگان ما علاقه‌مندند که کالای خود را با حداقل کیفیت روانه بازار کنند، باید وضعیت اقتصادی مردم را درک کنیم، نیاز به "نهضت ارتقای کیفیت" در تولیدات داخلی داریم. اگر این درست شد، خود به خود مردم به مصرف کالای ایرانی راغب تر می شوند، یکی از موارد تولید داخل تولید خودرو هست که بعنوان مثال خودرو پراید در شکور سالیانه جان هزاران نفر را می گیرد اما چرا بر کیفیت تولید آن و حتی تعطیلی تولید این خودرو اقدام نمی شود کسی نمی داند که چه دست هایی در کار است.

خطیب جمعه بوانات درگیر شدن مردم با بانک ها و وام های ربوی را یکی دیگر از عوامل مشکلات تولید و اشتغال کشور برشمرد و تصریح کرد: در کشور ما ارگ تولید کننده ای بخواهد برای راه اندازی تولید خود وام دریافت کند باید وامی با بهره بالای 20 درصد گرفته و شروع بکار کند در حالی که این مورد در اکثر از کشورها با سود زیر 10 درصد  و حتی با سودهای کمتر از 4 درصد می باشد و تولید کننده ما چگونه می تواند با سود وام 25 درصد در کشور رقابت کند و تولید با کیفیت خود را با قیمت مناسب عرضه نماید.
امام جمعه بوانات در جای دیگر از سخنان خود فرا رسیدن عید مبعث رسول اکرم(ص) را تبریک گفت و اضافه کرد: فلسفه بعثت پیامبر چیست؟پيامبر مبعوث شد تا انسان‏ها را با دعوت به توحيد و خدا پرستى و انذار و پرهيز از طاغوت و گمراهى، از جهل و ضلالت نجات دهد؛ پيامبر است كه با اجراى قوانين دينى عدل و قسط را در جامعه اجرا مى‏كند؛ پيامبر از آن‏جا كه خود كامل‏ترين انسان و اسوه اخلاق است، مى‏تواند الگوى اخلاقى جامعه خود باشد و جامعه را به اكمال اخلاقى برساند.

همراه
۱۳۹۷/۱/۲۵ ۱۹:۵۸
همه اینها دست خودشان هست و بیچاره مردم هستند که دارند قربانی خودخواهی و سود جویی مسولان و یه مشت گردن کلفت می شوند.
ناشناس
۱۳۹۷/۱/۲۵ ۲۲:۰۶
40 میلیون وام 6 میلیون مسدود،میشه 36 ، بعد60ملیون پرداخت ماهیامه... اسمش رو هم گذاشتن بانک اقتصاد
ناشناس
۱۳۹۷/۱/۲۵ ۲۲:۰۹
بعضی مسولین خدامی دونه چه جوری به مردم نگاه می کنن... مثل برده
علی
۱۳۹۷/۱/۲۶ ۲۳:۴۳
ای بابا... میتونن اما نمیخوان/// یعنی ما ایرانی ها خودمون نمی خواهیم
ناشناس
۱۳۹۷/۱/۲۷ ۹:۳۸
نمیدونم چرا در بوانات همه چی که یه بام ودو هوا است بخشش سود بانکی هم چنین است وام یک جا سودش بخشیده میشود اما اگر مشتری وبدهکار بانکی همین وام یک جا را قسط بندی کند سودش بخشیده نمی شود اینم یک نوع از مصوبات مجلس برای بانک کشاورزی است بیچاره کشاورزان ان وقت هم دم از تولید واشتغال می زنیم بانکها پدر مردم را دراوردند اگر هم وام نگیریم بدبخت تر از این هستیم چون درامدی نیست اشتغالی نیست وام میگیریم می رویم دکتر ودوا وخرید جهیزیه وگذران مایحتاج زندگی وازدواج وبعدش هم با شروع اقساط درگیر طلاق واعتیاد خداییش فکری به حال مردم کنیم مسولین محترم شما خودتان را به جای مردم بگذارید برای چند روز ببینید میشود با این مشکلات کنار بیای پس انچه برای خود نمی پسندی برای دیگران هم........روایت قران را فراموش نکنیم
هکتور
۱۳۹۷/۱/۲۹ ۸:۲۹
بیان مشکلالت و آگاهی دادن به مردم بسیار خوب است. البته مردم خود بسیار واقف هستند و منصفانه همه چیز را خوب میدانند. آنچه به نظرم بایستی مورد توجه قرار گیرد بیان زیبا و همراه با شان مومنین و دوری از کلمات و جملات دور از متانت و .. است که بیشتر انفصال آور است تا وحدت آفرین و نزدیک کننده دلها .
نظر شما


آخرین ها