,April 2018 23

تقدیر از بازیگر برتر زن نمایش قربت غریب بوانات در اولین جشنواره تئاتر بچه های مساجد فارس + تصاویر

۲۵ فروردين ۱۳۹۷ - ۲۱:۳۲:۵۵
کارگردان نمایش قربت غریب بوانات گفت: نمایش قربت غریب از بین 45 اثر نمایشی ارسالی به جشنواره بین 14 اثر حاضر در مرحله داوری قرار گرفت.
تقدیر از بازیگر برتر زن نمایش قربت غریب بوانات در اولین جشنواره تئاتر بچه های مساجد فارس + تصاویر

به گزارش حرف رسا، نخستین جشنواره تئاتر بچه های مساجد استان فارس با حضور 14 گروه نمایشی از شهرستانهای فارس و شیراز طی روزهای 21، 22 و 23 فروردین و بمناسبت هفته هنر انقلاب به میزبانی شهرستان فیروزآباد برگزار شد که نمایش قربت غریب به کارگردانی علی اصغر عاشوریان نیز بعنوان نماینده بوانات و کانون فرهنگی مسجدالنبی شهرک مهر در این جشنواره حضور داشت.

علی اصغر عاشوریان کارگران و سرپرست گروه نمایش قربت غریب حاضر در جشنواره تئاتر مساجد فارس ضمن تقدیر از تلاش بازیگران این نمایش به خبرنگار ما گفت: نمایش قربت غریب روایتی از حضور 3 تن از دختران دانش آموز در غالب کاروان راهیان نور در مناطق جنگی جنوب و شهر خرمشهر می باشد که یکی از دختران خود اهل خرمشهر بوده و در خلال این نمایش خانه مخروبه خودشان را پیدا می کند و کنش ها و کشمکش های جالبی بین 3 دانش اموز که یکی اهل خرمشهر و دیگری سرپرست گروه و نفر سوم که این حضور راهیان نر را قبول ندارد پیش می آید که در نوع خود و خصوصا برای نسلجوان ونوجوان جالب و اثر گذار است.

وی افزود: این کار بدلیل نبود وقت برای تمرین با توجه به دانش اموز بودن بازیگران و آماتوری آنها قبل از حضور در جشنواره تنها 3 جلسه تمرین شد و موسیقی کار نیز در دو اجرای تمرینی آخر به کار اضافه شد اما همین که بازیگران نمایش توانستند صحنه را مدیریت کنند و در حضور داوران و تماشاگران اجرایی نسبتا قابل قبول از خود ارایه دهند برای بنده که شرایط جشنواره را می دانشتم و دیده بودم راضی کننده بود.

کارگران نمایش قربت غریب ادامه داد: کارهای ارایه شده به جشنواره نسبتا کارهای نیمه حرفه ای و حرفه ای بود و حضور نمایش قربت غریب از بین 45 اثر ارایه شده به جشنواره و قرار گرفتن در مرحله نهایی جشنواره و حضور بین 14 اثر برتر نشان از هوش و پتانسیل های خوب نمایش در شهرستان بوانات دارد.

عاشوریان ضمن تشکر از بازیگران نوجوان خود، بدست آوردن تجربه برای بازیگران را بهترین ره آورد جشنواره برشمرد و گفت: بازیگرانی که برای اولین بار روی صحنه نمایش رفته اند و یکی از انها که مریم السادات رحمانی می باشد می تواند با یک بازی قابل قبول بین خیل بازیگران با بیش از 15 سال تجربه بعنوان بازیگر زن برتر لوح تقدیر از داوران دریافت نماید جای شکر دارد و در آینده از نمایش شهرستان بیشتر خواهید شنید.

کارگردان نمایش قربت غریب از اجرای عمومی این نمایش در شهرستان خبر داد و گفت: از همراهی و همکاری ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی، آموزش و پرورش، آموزشگاه ام البنین و کانون فرهنگی هنری مسجد النبی شهرک مهر و کانون بسیج هنرمندان بوانات در  اعزام گروه نمایش به این جشنواره تشکر می کنم و مسولان بدانند اگر برای نمایش و تئاتر هزینه کنند قطعا بسیاری از ناهجاری های اجتماعی را می شود مدیریت کرد.

وی افزود: نمایش قربت غریب علاوه بر اجرای داوری در دو آموزشگاه متوسطه دخترانه شهرستان فیروزآباد نیز اجرا شد.

ورزشکار
۱۳۹۷/۱/۲۶ ۸:۱۴
تبریک عرض می کنم جناب عاشوریان و خسته نباشید
همشهری
۱۳۹۷/۱/۲۶ ۲۲:۴۸
زنده باد جناب عاشوریان و هنرمندان بوانات
ناشناس
۱۳۹۷/۱/۲۶ ۲۳:۴۵
احسنت بر دختران هنرمند بوانات و تشکر از جناب عاشوریان
gisoo
۱۳۹۷/۱/۲۷ ۰:۱۲
با تشکر از شما جناب آقای عاشوریان و همچنین تبریک و خسته نباشید خدمت شما خانم مریم سادات رحمانی و دیگر اعضای گروه تئاتر
ناشناس
۱۳۹۷/۱/۲۷ ۹:۴۴
احسنت به کارگردان پرتوان وتلاشگر شهرستان که در همه زمینه ها افتخار شهرستان است وخدا قوت به خانم رحمانی وعرض تبریک به همه بواناتی ها... استعدادهای درخشانی در بوانات است اما امکانات وصاحبی .......؟؟؟؟؟»
سید
۱۳۹۷/۱/۲۷ ۱۰:۲۸
دست اصغر آقا و بازیگران درد نکند توفیقتان افزون باد
ناشناس
۱۳۹۷/۱/۲۷ ۱۴:۰۶
خداقوت وخسته نباشید بر دختر هنر مند و خوش ذوق خطه بوانات امید است که زحمات این عزیز بیشتر مورد توجه قرار گیرد تا برای سیر به مراحل بعدی روحیه وانگیزه بیشتری ایجاد شود/و از زحمت این عزیز به پاسداشت خون شهدا تشکر میشود
حمید
۱۳۹۷/۱/۲۹ ۲۳:۲۲
خدا قوت جناب عاشوریان... ماشاء الله در همه زمینه ای موفق هستید، فوتبال، نمایش، خبرنگاری، خوشنویسی ، نقاشی و ... امیدوارم بیش از پیش موفق و پیروز باشید
نظر شما


آخرین ها