,April 2018 23

حضور فرماندار بوانات در غار کان گوهر و بررسی راهکارهای گردشگری بوانات + عکس

۲۵ فروردين ۱۳۹۷ - ۲۲:۰۳:۲۶
غار کان گوهر در فاصله 35 کیلومتری شرق شهرستان بوانات با طول بیش از 2 کیلومتر یکی از اماکن گردشگری شهرستان بوانات می باشد.
حضور فرماندار بوانات در غار کان گوهر و بررسی راهکارهای گردشگری بوانات + عکس

به گزارش حرف رسا، شهرستان بوانات از شهرستانهای شمالی استان فارس با آب و هوای نیمه کوهستانی و وجود چشمه سارها و قنوات و باغات فراوان از طرفی و با قدمتی بسیار طولانی که ثبت یکی از سایت های بسیار قدیمی یکجا نشینی کشور در تپه هورمنگان با بیش از 8000 سال هر ساله مورد توجه گردشگران داخلی و خارجی است.

محسن پورزارعی فرماندار شهرستان بوانات در ادامه شناسایی پتانسیل های گردشگری شهرستان با حضور در غار کان گوهر، این غار را بعنوان یکی از جلوه های جذب گردشگر دانست و راههای استفاده و معرفی این غار بعنوان یکی از بزرگترین غارهای کشور را مورد بررسی قرار داد.

فرماندار بوانات در گفتگو با خبرنگار ما گفت: جذب گردشگر و رفتن به سمت تجارت گردشگری بعنوان یکی از مهمترین درآمدهای پایدار با توجه به جاذبه های گردشگری شهرستان بوانات از مهمترین راههای درامد زایی در شهرستان بوانات می باشد و می توان با معرفی این جاذبه ها در جذب گردشگران ایرانی و خارجی بیش از پیش موفق بود.

وی افزود: غار کان گوهر بوانات می تواند با تاین زیر ساخت های آن بعنوان یکی از مهمترین اماکن گردشگری شهرستان باشد که با توجه به خشکسالی های پی در پی بتوان از صنعت گردشگری برای پیشرفت شهرستان و امرار معاش مردم این خطه استفاده کرد.

غار کان گوهر بوانات یکی از غارهای با ارزش زمین شناسی کشور در مسیر اصلی بوانات - سیرجان و در فاصله 4 کیلومتری جنوب روستای منج از توابع بخش مزایجان شهرستان در دهنه ای به نام بند نو قرار دارد.

Karim
۱۳۹۷/۱/۲۵ ۲۳:۳۶
درود بر شما. تشکر بابت پوشش خبری
همشهری
۱۳۹۷/۱/۲۶ ۲۲:۵۳
خدا قوت به فرماندار پرتلاش و خوش فکر بوانات. موفق باشید
نظر شما


آخرین ها